sobota 24. října 2020 Nina

Libor Grubhoffer nebude obhajovat funkci rektora Jihočeské univerzity

Současný rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer nebude obhajovat svoji funkci. V pořadí už čtvrté volby rektora se zúčastní stávající prorektorka pro zahraniční činnost Dagmar Škodová Parmová, děkan Teologické fakulty Tomáš Machula a rektor soukromé českobudějovické Vysoké školy evropských a regionálních studií Luboš Pána. Volba nového rektora se uskuteční 3. března.

Grubhoffer, kandidoval ve všech dosavadních třech volbách, které se konaly v prosinci, v lednu a v únoru. Ani na jedné z nich však žádný z aspirantů nezískal potřebný nadpoloviční počet hlasů akademických senátorů.

Škodová Parmová, Machula a Pána zatím na rektora nekandidovali. Všichni tři uchazeči své vize představí veřejnosti na shromáždění akademické obce 1. března. Mandát současného rektora končí 31. března. Grubhoffer, jenž univerzitu vede od roku 2012, je známý svou kritikou prezidenta Miloše Zemana. Ten je opakovaně nepozval na předávání státních vyznamenání, které se koná 28. října, a kam zve většinu rektorů.

V Akademickém senátu, jenž bude nového rektora vybírat, zasedají zástupci všech osmi fakult univerzity z řad učitelů i studentů. Pro nového rektora se musí v jednom ze tří kol vyslovit v tajném hlasování minimálně 21 senátorů. Pokud akademický senát nevybere vhodného rektora do 31. března, povede univerzitu pověřená osoba s omezenými pravomocemi.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frodo kocour

Konečně pochopil, že i když se fleku drží jak trus podolku, stejně ho nikdo nezvolí.

pondělí, 22. února 2016, 13:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.