středa 25. listopadu 2020 Kateřina

O zlatou plaketu Českých ručiček bude bojovat i žák z velešínské střední odborné školy

Na Střední odborné škole strojní a elektrotechnické Velešín se během druhého březnového týdne uskutečnilo krajské kolo soutěže Kovo junior 2018 – obor Mechanik seřizovač. Vítězem se stal žák velešínské školy Lukáš Pavlík, který tak postupuje do finále.

„Lukášovi gratuluji k úspěchu a držím mu palce, aby v republikové konkurenci dokázal, že patří k absolutní špičce. Mimochodem za zmínku stojí, že Lukáš je mladším bratrem Libora Pavlíka, který ve finále této soutěže zvítězil v roce 2015,“ říká ředitel školy Milan Timko s tím, že radost má i z druhého místa, které obsadil taktéž žák velešínské školy Jiří Kropík. „Dělil je jen malý bodový rozdíl. Oba jsou moc šikovní, jsem na ně náležitě pyšný,“ dodává.

Do finále kromě Lukáše Pavlíka postupuje i Tomáš Musil z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické České Budějovice, který v krajském kole skončil na třetím místě.

Soutěž se koná v rámci přehlídky České ručičky, jejíž cílem je popularizace oborů, jejichž společenská potřebnost je velmi vysoká, avšak zájem o jejich studium klesá. Každoročně se soutěží ve dvaceti oborech. Vítězové dostanou zlatou plaketu Českých ručiček.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky České ručičky, mechanik, seřizovač, finále, Velešín, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.