pátek 24. ledna 2020 Milena

Děti v Petříkově a Branicích dostaly dvě nová hřiště

K zábavě a pohybu menších dětí a k aktivnímu trávení volného času těch větších i dospělých slouží v Jihočeském kraji dvě nová hřiště. Ta vznikla v Petříkově u Českých Budějovic a v Branicích u Písku s finanční podporou Nadace ČEZ.

Další dvě z více jak čtyř stovek Oranžových hřišť Nadace ČEZ byla nedávno slavnostně otevřena v malé obci Petříkov nedaleko Českých Budějovic a v Branicích u Písku. Petříkovským poskytla nadace na dětské hřiště příspěvek 350 tisíc korun, který pomohl pokrýt náklady na herní prvky a lajnování povrchu. Konkrétně se jedná o vahadlovou a zátěžovou houpačku, kolotoč, houpadlo na pružině, lanovou pyramidu a takzvanou lanovku. „Hřiště budou využívat především rodiny z obce Petříkov a bude veřejně přístupné. Provoz a údržbu zajistí sama obec,“ uvedl starosta Luděk Bína.

Zrekonstruované víceúčelové hřiště s lajnováním uvítali obyvatelé Branic u Písku. Jeho slavnostní otevření proběhlo v rámci oslav obce k výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů. Z nadačního daru 650 tisíc korun byla provedena kompletní rekonstrukce stávajícího antukového hřiště na víceúčelovou plochu pro míčové hry s umělým polyuretanovým povrchem a úprava okolí. „Hřiště bude sloužit všem zájemcům – dětem, mládeži, zájmovým spolkům i široké veřejnosti. Otevřeno bude mít denně od sedmi ráno do deseti hodin večer,“ dodal projektový manažer obce Jiří Vojta.

„Každá obec má jiné potřeby, pokud jde o zařízení pro volný čas dětí i dospělých. Nadace ČEZ podporuje vznik různých hřišť, od hrací plochy pro nejmenší děti s pískovišti a prolézačkami, přes dopravní a sportovní hřiště až po workoutová hřiště pro seniory. Podmínkou vždy je, aby bylo hřiště veřejně přístupné, bez poplatku, a aby se o něj obec dobře starala,“ dodala ředitelka nadace Michaela Ziková.

Nadace ČEZ vznikla v roce 2002 jako jedna z prvních firemních nadací v České republice. Každoročně podporuje řadu projektů, které reagují na aktuální potřeby společnosti. Oranžové schody pomáhají integrovat žáky a studenty se zdravotním handicapem, Oranžová hřiště dávají dětem i dospělým bezpečný prostor pro sport a hry, Oranžové učebny podporují výuku technických předmětů na základních a středních školách, Podpora regionů dává příležitost rozvoji komunitního života. Oranžové kolo zapojuje do pomoci potřebným veřejnost, osvětlené Oranžové přechody zvyšují bezpečnost chodců a Stromy přinášejí do měst a obcí novou zeleň.

Vznik herních ploch pro děti, dospělé i seniory podporuje Nadace ČEZ už 15 let. Více o grantovém programu zde

Tisková zpráva

Štítky dětské hřiště, Nadace ČEZ, Petříkov, Branice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.