Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Najde se mezi vámi někdo, kdo by neznal jednu z největších škol Jihočeského kraje, a to VOŠ, SPŠ automobilní a technickou? 

PR článek

Pokud někdo takový mezi Vámi je, nevadí, zde je její krátké představení. Jedná se o školu s dlouholetou tradicí, na které se vyučují automobilní, strojírenské a dopravní obory. Výuka probíhá na čtyřech různých budovách, a to ve Skuherského ulici, na Lidické třídě, Senovážném náměstí a v ulici J. Š. Baara.

Stávajícími vzdělávacími programy jsou jednak tříleté vzdělávací programy VOŠ (denní i kombinovaná forma), jednak čtyřleté maturitní obory pro žáky 9. tříd ZŠ (denní forma), dále tříleté učební obory pro žáky 9. tříd základních škol (denní forma) a nástavbové studium pro absolventy tříletých učebních oborů.

Novým oborem vyučovaným od 1. září 2022 je obor Technické lyceum, který je zaměřen na digitální technologii. Studenti tohoto oboru získají vynikající znalosti a dovednosti v oblasti digitálních technologií a průmyslového designu, a tím i ideální start na vysokou školu.

Dalším novým čtyřletým oborem, vyučovaným na budově Lidická, je Management sportu a dopravy, který je určen především sportovcům, protože výuka probíhá převážně v odpoledních hodinách. Dopoledne je poté vyhrazeno tréninkům. V rámci tohoto oboru je možnost získat i řidičské oprávnění skupiny B.

Paletu nabízených maturitních oborů doplňují tyto obory: Diagnostika motorových vozidel, Konstrukce a design vozidel, Autotronik, Provoz a ekonomika dopravy, Mechanik seřizovač a Mechatronik.

Škola nabízí též tříleté obory s výučním listem, a to obory: Automechanik, Autoelektrikář, Karosář, Lakýrník, Prodavač pro motorová vozidla, Zámečník, Obráběč kovů a Nástrojař.

Již čtvrtý školní rok se také škola soustředí na přípravu budoucích odborníků na elektromobilitu včetně odborných školení pořádané výrobci vozidel a servisní techniky pro učitele ze všech krajů.

Škole není cizí používat v rámci výuky nejmodernější technologie, kterými jsou například 3D brýle, plně vybavené odborné učebny, 3D tisk, jazykové laboratoře, obráběcí centra a další.

Poměrně nedávno byl zrekonstruován sportovní areál při Domově mládeže, kam studenti pravidelně chodí rozhýbat svá těla ať na hřiště, do tělocvičny nebo do plně vybavené posilovny.

Škola dlouhodobě spolupracuje s vysokými a středními školami, ale i firmami nejen z našeho regionu. Výsledkem spolupráce s firmami je letošní 1. místo v projektu Škola doporučená firmami 2022. Je také v úzkém kontaktu s Britským centrem a Goethe institutem, se kterými spolupracuje v přípravách studentů na mezinárodní jazykové zkoušky, kterými si žáci mohou nahradit část maturitní zkoušky.

Dále je aktivně zapojena v projektech SYPO, MOV a UPP Skilling.

Na škole jsou pravidelně připravovány Dny otevřených dveří, na kterých vás vždy rádi uvidí a zároveň zodpoví všechny vaše dotazy vyučující, ale i studenti daných oborů.

Již zmíněná spolupráce se ZŠ se soustředí na kroužky robotiky a VR brýlí, pak také na T PROFI soutěž pořádanou ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou – zde je tým složený ze studentů ZŠ a naší SŠ. Úkolem pak je ze stavebnice Merkur postavit funkční zařízení.

A to ještě není všechno: Tato střední škola zastupuje kraj v rámci výuky autooborů (pilotní škola Jihočeského kraje).

Pyšnit se také může i úspěchy studentů. V celostátní soutěži Automechanik Junior již 6krát obsadili 1. místo a spoustu 2. a 3. míst, vyhráli soutěž Land Rover 4 x 4 ve školách, opět vítězství, tentokrát v soutěži: Stirlingův motor. Pravidelně též vyhrávají v soutěži Enersol, na předních místech se umísťují v soutěži fiktivních firem prezentovaných na akci Vzdělání a řemeslo.

Ještě pořád nic? Pak už vám nezbývá nic jiného, než navštívit webové stránky nebo ještě lépe, přijít se osobně podívat a přesvědčit se. K návštěvě můžete využít Dny otevřených dveří, které letos proběhnou v těchto termínech: 7.1.2023, 12.1.2023 a následně každý čtvrtek odpoledne.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky jižní čechy, jihočeský kraj, škola, studium, voš, spš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.