čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Zdraví

Letní a zimní čas si nejspíš budeme měnit další tři roky

Střídání zimního a letního času mělo už konečně dospět do finále. Ručičky hodinek jsme už od příštího roku měli nechat na pokoji, senátoři se ale asi připojí k Rakušanům. Ti chtějí čas přesouvat až do roku 2021.

Nemocnice otevře ve Schneiderovce novou lékárnu

Budějcká nemocnice otevře novou lékárnu Ve Schneiderovce. Dosud sloužila pouze na zazvonění, ale od začátku roku bude fungovat jako veřejná lékárna a pobočka nemocniční lékárny v terminálu nemocnice.

VIDEO: Šťáva proti nachlazení, která skvěle chutná a konečně zabere

Odšťavňování mi před pár lety zachránilo život, dnes lidem radím, jak se s jeho pomocí vyhnout všem možným nemocem a potížím. Začneme tím, co nás v těchto dnech kosí jednoho po druhém – nachlazením.

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním na jihu Čech stoupá

Přes tisíc případů chřipkového onemocnění evidují hygienici v Jihočeském kraji na 100 tisic obyvatel. Oproti minulému týdnu se počet nemocných zvedl o více než půl procenta. Nejvíce nemocných je podle hygieniků ve věkové skupině dětí do pěti let.

Centrální laboratoře ve strakonické nemocnici oslavily deset let pod společnou střechou

Přednáškové odpoledne a den otevřených dveří uspořádaly v úterý 4. prosince Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice. Stalo se tak při příležitosti deseti let trvání od vybudování tohoto laboratorního komplexu.

Kouříme méně, nemocných ubývá, tvrdí odborníci

Jakožto národ jsme proslulí pivaři, spousta z nás kouří. Má na nás zákaz cigaret v restauracích nějaký vliv?

Strakonická nemocnice otevřela Gastroenterologické centrum

Novým Gastroenterologickým centrem disponuje Nemocnice Strakonice. Zprovozněno bylo v přízemí interního pavilonu, v prostorách, které dříve využívala hemodialyzační stanice.

Zhruba 71 procent řidičů má problémy se zrakem. Stát chystá povinné kontroly

Zhruba 71 procent řidičů má problémy se zrakem. Řidiči se špatným zrakem stejně nebezpeční jako lidé za volantem pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyplývá to z průzkumu osvětového projektu Slepí vrazi, který podporují Autoklub České republiky...

Kapka naděje věnuje Nemocnici Strakonice dvě speciální lůžka pro dětské pacienty

V úterý 20. listopadu se od 12.15 hodin uskuteční na Dětském oddělení Nemocnice Strakonice společenské setkání při příležitosti předání dvou speciálních lůžek pro dětské pacienty. Dárcem je Nadace kapka naděje, jejíž prezidentkou a zakladatelkou...

Budějcká nemocnice chce upozornit na nesprávné zacházení s antibiotiky

Formou vzdělávacích seminářů, plakátů a rozhovorů chce budějcká nemocnice upozornit na nesprávné zacházení s antibiotiky a na jejich nadbytečnou spotřebu. To všechno v rámci Evropského antibiotického týdne, ke kterému se připojí Antibiotické...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.