pátek 23. října 2020 Teodor

Omezte návštěvy u krátce hospitalizovaných pacientů, žádá Nemocnice České Budějovice

Českobudějovická nemocnice s ohledem na vývoj epidemiologické situace žádá veřejnost o omezení návštěv u krátce hospitalizovaných pacientů a omezení počtu doprovodů pacientů k vyšetření.

Námi uvedená doporučení vnímáme jako řešení, abychom nemuseli co nejdéle přistoupit k plošnému zákazu návštěv. Zejména pro starší a dlouhodobě hospitalizované pacienty je možnost návštěvy důležitým prvkem celé léčby. Bez kontaktu se svými blízkými pacienti strádají,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Jen za včerejšek přibylo v Jihočeském kraji 88 nových případů nákazy covid-19. Aktuálně pozitivních je v kraji 695 osob. „V osmadvaceti případech šlo o kontakt s potvrzeným případem v rodině a v deseti na pracovišti. Šestadvacet kontaktů bylo školních. Tři osoby se infikovaly v Praze, tři na svatbě v Kuřimi, tři ve sportovních oddílech a jedna při léčebném pobytu ve Františkových Lázních. Dva případy pocházejí z Ukrajiny, tři z Chorvatska a jeden z Německa. V osmi případech způsob přenosu stále zjišťujeme,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ministerstvo zdravotnictví včera oznámilo, že opět zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru. S účinností od dnešního dne zavádí celoplošně na všech školách od druhého stupně povinnost roušek také při výuce. Od půlnoci z pátku na sobotu je také zakázáno navštěvovat stravovací zařízení mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Lenka Dvořáková

Štítky Nemocnice České Budějovice, koronavirus, návštěvy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.