Mladí lékaři i odborníci absolvovali v Budějcích symposium

Tři novinky hlásí Nemocnice České Budějovice. Od začátku roku se na jihu Čech sešly skupiny gastroenterologů, endoskopických sester a ortopedisté na zajímavých a naučných konferencích. Lepší diagnózy může díky nové kameře určovat oddělení nukleární medicíny.

Mladí gastroenterologové a endoskopické sestry z celé České republiky se v polovině dubna sešli v Českých Budějovicích spolu s odborníky na speciální konferenci. „Konference byla zaměřená na kazuistiky, neboli případy z reálné praxe,“ uvedla primářka Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice Olga Shonová.

Cílem akce bylo poskytnout našim mladým kolegům čas a prostor k získávání nových cenných zkušeností a znalostí při zpracování jednotlivých případů,“ poznamenala dále Shonová. Součástí kongresu byl endoskopický workshop. „Na osmi stanovištích byly připraveny sestavy endoskopických přístrojů, na nichž se mladí lékaři a sestry učili pomocí různých speciálních modelů nejnovější a nejmodernější endoskopické vyšetřovací a operační postupy v gastroenterologii.“

Oddělení nukleární medicíny má od letošního roku hybridní SPECT/CT kameru GE Discovery NM/CT 670. Jedná se o nejmodernější přístroj svého druhu v celé České republice, který nemocnice zakoupila za 22 milionů korun.

„Vyšetření SPECT/CT kombinuje dvě diagnostické metody. Scintigrafickou, zobrazující metabolické a funkční změny tkání a orgánů, a dále rentgenovou, výpočetní tomografii CT, která tyto změny přesně lokalizuje. Díky tomuto kombinovanému vyšetření mohou lékaři rozhodovat s větší jistotou a volit léčbu, která je pro konkrétního pacienta optimální,“ uvedl primář Oddělení nukleární medicíny Václav Maxa.

Oddělení nukleární medicíny je součástí českobudějovické nemocnice 45 let a poskytuje zdravotní péči v rozsahu oboru nejen pro Jihočeský kraj. „Na začátku roku 2016 zahájíme provoz dlouho očekávaného PET centra. Pozitronová emisní tomografie představuje špičku v diagnostice onkologických onemocnění. Provedením tohoto vyšetření je možné určit, která z léčebných možností je pro pacienta nejvhodnější,“ řekl zástupce generálního ředitele nemocnice Jaroslav Novák.

Ve dnech 23. a 24. dubna byly Budějce hostitelem mezinárodního symposia Shoulder Advance Course zaměřeného na chirurgickou léčbu poruch ramenního kloubu. Hlavním bodem akce určené pro chirurgy z celé Evropy byly takzvané live surgery - operace naživo. „Na programu symposia byla speciální chirurgická řešení nestability ramenního kloubu,“ řekl vedoucí artroskopické skupiny a zástupce primáře Ortopedického oddělení nemocnice Pavel Sadovský.

Celkem šest chirurgických zákroků provedli specialisté z Česka, Itálie, Polska a Litvy.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky nemocnice, gastroenterologie, ortopedie, lékař, České Budějovice, sympozium, Česko, lékařství, Nemocnice České Budějovice, Jaroslav Novák, Itálie, Evropa, Polsko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.