Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: MIG se vrací

Vážení přátelé budějovické historie, jistě jste zaznamenali, že před pěti měsíci byl z letiště v Plané odvezen náš MIG 23. Bylo nám to líto, protože jsme si na šedého tygra, jak se stíhačce podle neobvyklé kamufláže říkalo, zvykli. Letadlo ale nebylo naše, bylo v evidenci muzea v Kbelích, které se začalo obávat o jeho „zdravotní“ stav. Takže 12. prosince 2023 přijel zvedák, letadlo přendal na návěs a v noci se stíhačka vydala na sever.

A teď ta dobrá zpráva. MIG se vrátí zpět do Budějovic! Díky partě nadšenců z jižních Čech, kteří mají elán, chuť do práce, zkušenosti a příslušné znalosti, byla po náročných jednáních podepsána smlouva o expoziční přípravě stíhačky v našem městě.

A co bude se šedým tygrem dál, až získá svůj původní lesk? Útočiště najde v soukromém leteckém muzeu ve vesničce Libořezy kousek od Stráže nad Nežárkou, kam bude ze Kbel zapůjčen. 

Až tedy vyjedete poznávat místa, kde žila Emma Destinnová, nezapomeňte navštívit i jedinečnou expozici stíhaček. Příští rok zde uvidíte i nablýskaného šedého tygra. Vstup do muzea je dobrovolný a návštěvou nebudete zklamáni.

A jak to všechno víme? Ve zmíněné sympatické partě nadšenců je i pan Ing. David Formánek, který vyučuje chemii na našem biskupském gymnáziu. A nejen to, on vede i školní modelářský kroužek.

Protože rád vzpomínám na své mládí, tak jsem se mezi modeláře také přihlásil. A když se lepí, tak se povídá.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Milan Binder

Štítky Martin Maršík, Milan Binder, MIG 23, letadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: MIG se vrací  |  Blogy a komentáře  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.