neděle 9. srpna 2020 Roman

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Parkování v našem městě? Za půl roku platíš dvě stě

Líbí se Vám život mezi pruhy? Nebo dáváte přednost volnosti.

Parkování v centru města a přilehlém okolí.

Není tomu dávno, když jsem navštívil matičku Prahu a podivoval jsem se nad tím, jak mají místní obyvatelé označené parkovací zóny, pomocí různobarevných čar.

Tenkráte sem si říkal „Na radnici se někdo musel zbláznit“, Ale však to místním pomůže. Budou vědět kde mohou, a kde naopak nemohou nechat svůj vůz.

Šok přišel v momentě, kdy jsem zjistil, že za ono „privilegium“ moci si zaparkovat svůj vlastní vůz, před vlastním domem, nebo domem, ve kterém vlastníte byt musí majitel ještě platit.

Nyní čelím stejnému problému ve své bydlšti. V milovaných Budějovicích se radní rozhodli zpříjemnit život svým chlebodárcům, to jest obyvatelům tohoto malebného města tim, že jim zjednoduší rozhodování. Zda-li vlastnit vozidlo a platit byť pro někoho mrzký poplatek 400korun ročkě (jste li vlastníkem nemovitosti s trvalým bydlištěm v daném místě), a nebo se věnovat pěší turistice a neplýtvat myšlenkami nad tím, kde, a jestli vůbec zaparkuji a zda-li mám včas zaplacený parkovací „žold“ městu.Dle názoru mého, a zlobte se na mne kdo chcete. Pakliže někdo vyžaduje poplatek za stání vozidla, měl by ovšem majiteli vozu zsjistit jistotu, že pakliže večer přijede z práce, zparkuje na tom samém místě, odkud odjel ráno. Nikoliv, že shrábne poplatek za parkování a od jisté hodiny večerní parkuj si kdo chceš, jak chceš.

Investují se nemalé peníze do záchytných parkovišť v našem městě, slýchávám poměrně často.Kde? Viděl jsem pouze jediné, a to na Jirovcově ulici. Ano, je krásné mít nedaleko centra takovéto parkoviště a navíc moci jezdit ekologickým elektrobusem směr náměstí a přilehlé centrum. Toto kvituji. Ale za peníze vybrané z parkovacích zón by mělo takovéto parkoviště vyrůst téměř na každém sídlišti. Neříkám, že je nutné posílat autobusy na elektřinu do každé ulice, nicméně vím z vlastní zkušenosti, že v nejmenované ulici poblíž Palackého náměstí blokují parkovací místa firemní vozy jedné nejmenované společnosti. Po zavedení zón se nezměnilo nic. Vlastně ano. Jen to, že majitélé bytů v dané ulici těžkohledají parkování, přesto, že platí příspěvek městu. Firma ho platí také a zjevně všem vozům.

Je to darebnost. Věřím, že v mnoha městech to funguje, ale v našem malebném krásném městě ne.

Od listopadu se to bude týkat i mé osoby. Myslím, že není problém dát 400 korun, pokud vlastníte jeden vůz městu. Ale chtěl bych vidět, jak za mých 400korun město něco opraví a nebo přispěje jeho obyvatelům k lepšímu životu. Nerad dávám a restauratéři prominou- dýško radním jen za to, že někde sedí.

Pevně všřím, že parkovací systém v našem krásném městě dozraje. Že přibude záchytných parkovišť, a občané budou moci říct „Naše město nám rozumí“.

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zipe Pezi

To je možné, ale výsledkem snažení kraje by měla být slušná veřejná doprava, tak jako jinde v ČR. Dohody kraje s městem o vzájemném uznávání dokladů, tak aby bylo možné za rozumný peníz využívat MHD s autobusy, vlaky jsou dnes nezbytné,takže JČ kraj v rovině tarifní jako obyčejně nekoná nic. Zóny by nezaskočily tolik lidí - k jízdám os. autem by existovala alternativa v podobě autobusů, res. spíše vlaků (kterým nevadí zácpy na silnicích). Slušná veřejná doprava zde již byla, nicméně minulá vedení kraje ji soustavně ničila. Řešení neleží na bedrech města, nýbrž kraje.

úterý, 25. února 2020, 09:34

Zdeněk Šafrata

v reakci na Zipe Pezi: věc se má asi takto. Na Pražském sídlišti v okolí ulice Průběžná a Plzeňská vnikly jak jistě víme modré zóny a to tarifní pásmo "G". Ubylo zde zhruba 60% parkovací kapacity sídliště. Zóny zde fungují svým vlastním životem, stojí se kde se dá, i tam kde se nedá. Prostě jsou dny, kdy je situace horší, než když zde parkovali lidé, kteří třeba z okolních vesnic dojížděli za prací. My, jenž vlastníme registraci a máme stání zaplacené víme kde parkovat, ale přijede-li sem někdo neznalý situace dojde k tomu, že si zaplatí stání v automatu a auto "zapíchne" kam se mu jen zlíbí zóna- nezóna, hranice křižovatky či kamkoliv jinam. Nikdo to zde zatím neřeší. Neříkám, že je to denně, ale potkávám se s tímto nahodilým parkováním poměrně často.

neděle, 23. února 2020, 14:24

Zipe Pezi

Zóny jsou nutností! Jeden se snaží, druhý mu to kazí. Ano, píši o protichůdných přístupech města a kraje k veřejné dopravě! Sebevětší snaha města zlepšovat MHD nemůže zalepit díry, nesmyslnosti a jiné švindly, které na kraji zavedl zapšklý poraděnko pro likvidaci veřejné dopravy Žemlička za panování Jiřího Zimoly. Obyvatelům měst JČk tak zbytečně ztrpčují život smrduté plechovky venkovanů - kteří dle vedení JČ kraje jsou občany druhé kategorie v porovnání s lidmi žijícími kupř. ve StČk, nějaký šupák rozhodl, že Jihočechům ukradne veřejnou dopravu, hlavně vlaky. Není tak alternativa vůči o. a. a města logicky ucpávají ti, kterým z vesnice do města nic nejezdí!

úterý, 19. listopadu 2019, 15:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.