čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Online chat s Karlem Poborským

Online chat s Karlem Poborským
Předseda představenstva a generální manažer Dynama České Budějovice Karel Poborský odpovídal na dotazy čtenářů Budějcké Drbny v úterý 4. března 2014 od 14 do 15 hodin přímo na stadionu na Střeleckém ostrově, kde v závěru týdne vypukne jarní část Fotbalové národní ligy.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
posloucháte rádio kiss jižní čechy?
Dominik Schuster

Otázka
jsi debil :D
blbwc

Otázka
http://cz.forgeofempires.com/?invitor_id=375859&world_id=cz2&ref=player_invite_link

Otázka
Co bude dal s nasima kolama co uz neuvidime.Co stim chcete udelat.Slipka
Radek Slipka

Otázka
Nevíte někdo co se stalo včera u hřbitova v Týně nad Vltavou, kam jeli asi 3 auta s policajtama a pohřebákem a na parkovišti u hřbitova zapečetovali auto ?
Jana Doležalová

Otázka
To jakste mne vihodili bylo dost nefer kurva ja uz nepijdu vy mrtky
Jakub Reznicek

Otázka
■■ VON ZIPPER LUXUSNÍ SLUNEČNÍ BRÝLE ■■ ■■ BAREVNÉ ZRCADLOVKY ■■ ■■ VČETNĚ KRABIČKY A SÁČKU ■■ ■■ 490 Kč ■■ (zájemci do zpráv), PLATBA PŘEDEM!! POŠTOVNÉ ZDARMA!!!!
Dan H.

Otázka
Karle, pojď už domu
Andrea T.

Otázka
Proč už nehraje Otepka?
Ruda O.

Otázka
Bzzzzz bzzzz bzzzzzzzzz bzzzzzz?
včela

Otázka
Dobrý den, strašně jsem Vám fandil, když jste hrál za Liverpool. Jaké to bylo zahrát si po boku takových jmen jako Franco Moderatii, Domenic DeCoCo či Bassirou Hembelé?
Fanda

Otázka
Měl bych dostat šanci v áčku
Petráň

Otázka
Je šance, že mě povoláte zpět?
Tlustý

Otázka
Proč jste poslali pryč Delače?
Delač

Otázka
Karle, tenhle účes vám sluší
Peťa

Otázka
Karle, ve sprše si byl dobrej
Lobotom

Otázka
Kdy se vrátíte do Slavie?
Kuka

Otázka
Aď žyje Čelzý
Vavák

Otázka
Myslíte si, že Čelzí vyhraje tytul?
Varel Fryštecký

Otázka
Máte rád kapučíno?
Pavel

Otázka
Chodíte nebo zajímáte se o volejbal?
Dejv

Otázka
kdy s tim dynamen udelate neco poradnyho? nemyslitze ze tady by vic slusela gambrinus liga?
Michael Mička

Otázka
kLASIKA
Jozef

Otázka
Mohl byste objasnit kompetence realizačního týmu áčka? Kdo je hlavním trenérem, kdo asistentem..jaký je mezi nimi vztah (pánové Vozábal a pan Urban)? Kdo opravdu trénuje, kdo dělá sestavu a zodpovídá za ni.
Jirka

Otázka
Online chat s Karlem Poborským právě skončil. Děkujeme všem čtenářům za otázky.
Budějcká Drbna

Otázka
Kdyz Jarda koupil Kladno taky sypal a sype doted a to je v Americe, novy dresy, trener, a de videt ze se snazi neco delat vy bydlite na Hluboky a akorat sme sestoupili. Zajimal by me Vas cil kdyz ste Dynamo kupoval, myslim ze tohle ne. Tak Kajo prosim Te sahni do penezky a uz konecne postav nakej mancaft. Urcite to bude stat min nez centrum Karla Poborskeho na Vltave kde prodavas kopacky.
JOzef

Otázka
Co kdyby kluci nafotili nějaký "zajímavý " kalendář....třeba by tím přilákali fanynky. :-) Bylo by vedení proti?
Jarka

Odpověď
Vůbec ne. My fanynky rádi uvidíme. Když k tomu pomůže nějaký "kalendář", tak nevidíme důvod, proč bychom to neměli udělat.
4.3.2014 14:59:18

Otázka
Dobrý den pane Poborský, je velkým nešvarem sázení hráčů na vlastní zápasy. Museli jste někdy nějaký podobný případ řešit v Dynamu? Máte to nějak s hráči ve smlouvách ošetřené? Nejsem naivní, vím, že se to špatně dokazuje, ale přesto by nějaký strašák být měl.
Petr

Odpověď
Ve smlouvách to máme ošetřené. Je to hrubé porušení profesionální smlouvy. V našem klubu jsme se s tím setkali okrajově, co se týká hráče Halamy, který je za údajné sázení na zápasy vyšetřován. Jak celá veřejnost, tak i my čekáme na verdikt a důkazy policie. Poté se k našemu bývalému hráči, pokud by se to mělo vztahovat na náš klub, právně postavíme.
4.3.2014 14:58:42

Otázka
Dobry den, nekde jsem cetl ze ste vydelal fotbalem za svoji karieru miliardu korun,. Kdyz jste do Dynama prisel vsichni cekali ze neco nasypete a fotbal se tu zvedne a misto toho hrajem druhou ligu a mame ruzovy dresy.
Jozef

Odpověď
Možná moc čtěte...
4.3.2014 14:57:24

Otázka
Navazuji na pana Jana S. ohledně financí. Což takhle požádat naše divadlo o podporu. Má jí od města v dostatečné až neuvěřitelné míře. Za to, co divadlem nevratně proteklo a stále protéká v dotacích, by se postavila celá hala. Nevadí vám, že tam jdou desítky milionů ročně? Asi nemáte tak dobré manažery :-)))
Pavel

Odpověď
Já samozřejmě Jihočeské divadlo mám také rád, občas tam také chodím. Je pravda, že dotace pro divadlo jsou neúměrné všemu ostatnímu, co zřizovatel dělá. Ze svého postu musím říct, že dokud se město a vůbec obce nebudou starat o sport cíleně a transparentně, tak v dnešní době budou sportovní oddíly skomírat a nebudou na tom nejlépe. Město by se mělo zamyslet, jestli za propagaci, kterou dělá hokej, fotbal a volejbal, by si kluby nezasloužily větší finanční ohodnocení.
4.3.2014 14:56:46

Otázka
Dobrý den, chci se zeptat, z jakého důvodu je vstupné 125 pro fanoušky Dynama, kteří si myslím vytváří skvělou atmosféru pro hráče? Je to dost smutné :( alespoň ti by mohli mít levnější vstupné...
Lucie Novotná

Odpověď
Odpovídal jsem v jedné z odpovědí níže.
4.3.2014 14:54:32

Otázka
Dobré odpoledne, mám technický dotaz týkající se vytrvalosti hráčů Dynama. Předpokládám, že děláte výkonnostní a zátěžové testy a tak se chci zeptat, zda můžete prozradit jakých hodnot VO2max dosahují nejlepší hráči Dynama. Děkuji.
Martin

Odpověď
Tyto testy děláme.V průměru hráči dosahují hodnot mezi 60 a 70 VO2max/kg. Jeden z nejlepších v těchto testech je třeba Petr Benát, nebo také Roman Wermke, kteří mají těsně pod hranicí VO2max/kg.
4.3.2014 14:54:03

Otázka
Mise ve Strakonicích se podle mého moc nepovedla. Proč jste pro farmu vybrali město takhle daleko? Navíc po odchodu Dynama tam začínají od nuly, což asi není nejlepší ukončení spolupráce. Nebylo by lepší spolupracovat s někým v okolí ČB? Děkuji za odpověd.
Josef M.

Odpověď
Strakonice jsme si vybrali s ohledem na jejich soutěž, kterou hrály. Na začátku tato spolupráce fungovala. Poté, co majitelé klubu v podstatě rozprodali vlastní tým a za Strakonice dnes hrají jen a pouze hráči z Dynama, s odstupem času musím tuto spolupráci označit jako ne úplně přínosnou. Samozřejmě ano, byla by lepší spolupráce s někým z Českobudějovicka, na druhou stranu je tady nejvyšší soutěží divize. I tyto varianty zvažujeme a po sezoně si vyhodnotíme celé působení a spolupráci se Strakonicemi a zaujmeme k ní odpovídající stanovisko.
4.3.2014 14:52:25

Otázka
Dobrý den, udělali jste dostatečná opatření pro to, aby se neopakovaly problémy s prodejem lístků při prvním zápase na podzim? A také doufám, že chuligán Kadula nebude hrát. Děkuji za reakci.
Petr

Odpověď
Lístky máme z ochrannými prvky, používáme čtečky u vstupů, zkrátka se snažíme tyto věci eliminovat a doufáme, že taková situace již nenastane.
4.3.2014 14:50:02

Otázka
Dobrý den, spolupracuje(či zvažuje Dynamo možnost spolupráce) s psychology(případně mentálními kouči atd.), resp. s lidmi, kteří se starají o mentální připravenost hráčů?Děkuji za odpověď
K

Odpověď
Dynamo již se sportovními psychology spolupracovalo . Uvědomujeme si, že dneska je to velice důležitá věc a naprostá součást profesionálního výkonu. Vesměs je to tak, že někteří hráči tomu věří méně, jiné více a zajišťují si tyto tréninky individuálně.
4.3.2014 14:48:48

Otázka
S jakými jihočeskými kluby máte v rámci spolupráce dobrou a naopak špatnou zkušenost?
Vašek

Odpověď
Nedá se dlouhodobě říct, že bychom s někým měli nadstandardní vztahy, nebo naopak problémy. Je to kus od kusu, možná hráč od hráče. Úzce spolupracujeme se Strakonicemi, Jindřichovým Hradcem, Roudným, Českým Krumlovem, dlouhodobě pouštíme hráče do Písku či Táborska. Tady na jihu je to fotbalové prostředí celkem zdravé a není tady klub, do kterého bychom neměli přístup anebo naopak.
4.3.2014 14:46:59

Otázka
Slavia Praha!!! ... Za zradu ...
Ole

Otázka
Dobré odpoledne, rád bych se zeptal jestli vás neláká trénování. A když, tak spíš muže, nebo si vypiplat hráče od malička. Máte nějakou trenérskou licenci?
Honza S.

Odpověď
Mám trenérskou licenci B, ale musím říct, že trénování profesionálního fotbalu mě neláká. Kdybych s trénováním začal, tak určitě u žáčků, dorostenců, prostě tam, kde je rychleji vidět výsledek, kde to ty kluky nesmírně baví a přenášení tu radost na celé okolí. Takže kdybych trénoval, tak určitě nějaké mladé kategorie.
4.3.2014 14:45:15

Otázka
Dobrý den, zajímalo by mě, zda uvažujete o úpravě(snížení) vstupného. Vzhledem k tomu, že tým hraje 2.ligu, mi přijde vstupné hodně přemrštěné, zvláště přihlédnete-li k faktu, že spousta prvoligových celků má vstupné mnohem nižší než právě Dynamo. Děkuji za odpověď.
F

Odpověď
I tuto věc jsme samozřejmě zvažovali. Ale nemyslím si, že vstupné je něco přemrštěného. Když si vezmu, kolik stojí jízda městskou tam a zpátky, kolik stojí návštěva kina, divadla a dalších akcí, tak si myslím, že kolem stokoruny není nic, co by si fanoušek nemohl dovolit. Nemyslím si, že z naší strany by to bylo nějaké tahání peněz z našich fanoušků.
4.3.2014 14:43:58

Otázka
Pane Boborský mohl byste přiblížit činnost vaší fotbalové akademie a v jakém je vztahu k mládeži Dynama? Mají nějakou spojitost? Děkuji za odpověď.
Robert

Odpověď
Samozřejmě, že mají. Moje akademie je velice úzce propojena s celým Složištěm, mládeží, všemi trenéry. Je zajímavé, že i fotbalový svaz dospěl k tomu, že do každého kraje zavede jednu akademii, na kterou budou cíleně směřovány finanční prostředky. Bude tam ještě větší tlak na zkvalitnění trenérů, výuky ve školách mladých fotbalistů, na internát, potažmo ubytování hráčů, na kondičním trenérovi, rehabilitaci.... Budou to takoví mladí profesionálové, o což se snažím i já na našem Složišti.
4.3.2014 14:42:10

Otázka
Je možné, aby hráč z nižší soutěže a třeba i z jiného města dostal šanci Vašemu týmu ukázat, že je dobrý? Dali byste mu příležitost?
Karel S.

Odpověď
Samozřejmě. My se snažíme sledovat celý Jihočeský kraj. Pokud se nějaký talent nebo šikovný fotbalista objeví, tak se o něj zajímáme. Pokud by byl někdo takový, o kom bychom byli přesvědčeni, že má na to hrát v Dynamu, možnost by u nás dostal. Udělali bychom maximum, abychom ho sem dostali.
4.3.2014 14:40:03

Otázka
Neuvažuje o roztleskávačkách, nebo o nějakém jiném probuzení tribun? Kromě kotle, moc lidí nefandí.
Jana P.

Odpověď
To je velice složitá otázka, na kterou není lehké odpovědět - jak nalákat víc fandů na fotbal a probudit na stadionu lepší atmosféru. Když budeme hrát hezký útočný fotbal na vítězství s brankami, tak se to může povést. Zvažujeme všechno možnosti, poločasové hry, losování, tomboly. Roztleskávačky jsou jednou z variant, která může nastat.
4.3.2014 14:38:58

Otázka
Dobrý den, zajímalo by mě, jaký dopad by mělo nepostoupení do první ligy na chod klubu. Myslím zejména ekonomický....
Pavel

Odpověď
Již jsem reagoval v jedné z předchozích odpovědí.
4.3.2014 14:37:11

Otázka
pane poborsky,proč musel tady skončit pan hoftych,neměl přece tak špatne vysledky
sladky richard

Odpověď
My si nemyslíme, že by ty výsledky byly tak dobré. Čekali jsme od celého mužstva, potažmo od něj, více bodů. Musíme i říct, že se nám nelíbila situace v šatně a v půlce sezony po zasedání akcionářů se došlo k závěru, že se trenérský tým obmění.
4.3.2014 14:36:23

Otázka
Dobrý den, pane Poborský, nechybí Vám fotbal? Myslím, že by jste ještě mohl v nějaké nižší soutěži rozdávat radost. :-) Co vím tak nastupujete jen za pětatřicítku a to spíš jen ve finále a pak možná hrajete exhibiční zápasy. Není to málo? Děkuji za odpověď
Kamil N.

Odpověď
Fotbal mi nechybí, fyzickou zátěž mám neustále, jak formou občasných fotbálků, tak hraji hokej, tenis, rád si chodím zaběhat. Fyzicky se tedy unavím dost. Za ty roky bylo fotbálku tolik, že se opravdu na něj dneska už jenom rád chodím dívat.
4.3.2014 14:35:05

Otázka
Dobrý den jmenovče, můj dotaz se týká mládeže. Máte ve všech kategoriích, staršími žáky počínaje profesionální trenéry? Jde mi o to, že nevidím v poslední době moc odchovanců, kteří by se uchytili ve špičkových týmech a hlavně by (prodejem) přinášeli peníze do klubu. Není něco špatně - výchova, tréninky, protekce? Je mi jasné, že to síto je velmi husté, ale přeci jenom by se každý rok měl minimálně jeden až dva "prodejeschopní" fotbalisté měli objevit. Děkuji za odpověď
Karel H.

Odpověď
U mládeže v každé kategorii máme profesionálního trenéra. To, aby se každý rok podařil vychovat jeden fotbalista, který by byl na prodej za větší peníze, si troufám odhadnout, že neumí nikdo na světě. Myslím, že z naší mládeže vystupují dobří fotbalisté typu Hály, který bude hrát za áčko, Linharta, Wermkeho, Fundy, Tomáška... My máme v kádru čtyři až pět kluků, kteří ještě můžou nastupovat za dorost. To ukazuje, že to s mládeží děláme dobře. Doufám, že tito kluci budou hrát výraznou roli v našem klubu.
4.3.2014 14:33:13

Otázka
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jací jsou zájemci o Zdeňka Linharta? Určitě jich není málo. Jak dlouho se ho podaří v klubu udržet? Má na to, aby hrál pravidelně první ligu v nějakém českém top mančaftu? Děkuji
Martin Dorazín

Odpověď
Je tady zájem z Plzně, Jablonce, ptala se na něj Slavie a Olomouc. I z toho vidíte, že je to jeden z nejkvalitnějších fotbalistů, jakého tady máme. Za sebe si troufám říct, že má na to, aby v tak mladém věku hrál stabilně první ligu a do budoucna působil ve špičkovém alespoň českém klubu, jestli ne někde v zahraničí.
4.3.2014 14:30:20

Otázka
Dobrý den, pane Poborský, co by se stalo s Dynamem, kdyby se mu nepodařilo postoupit zpět do první ligy? Jaký by to mělo dopad? Děkuji za odpověď.
Dalibor Štěpánek

Odpověď
Pro nadcházející sezonu by to byl obrovský problém, protože klub ještě pořád žije v ligovém tempu, což znamená, že hráčský kádr je takový, jaký je, a všechno se dělá s cílem ihned postoupit. Pokud se nám to nepovede, tak si troufám říct, že se situace změní a akcionáři se budou muset zamyslet, jakou cestou se vydat. Jestli znovu investovat peníze do vidiny postupu do 1. ligy, anebo hrát 2. ligu jen napůl se svými odchovanci.
4.3.2014 14:28:29

Otázka
Ještě bych se zeptal jak je na tom klub co se týče nových sponzorů? Je mi jasné, že díky sestupu je situace složitější, ale daří se vůbec v této situaci najít nějaké nové obchodní partnery? Děkuji za odpověď.
Jan S.

Odpověď
Nebudu nalhávat, že situace kolem financování sportu, potažmo Dynama, je čím dál tím složitější. Je to problém, se kterým se potkávají všechny sportovní kluby. Za sebe můžu říct, že Dynamo nikomu nedluží, a když to řeknu naprosto otevřeně, tak na co máme, to také projíme. Shánění nových partnerů se částečně daří, ale bohužel i odliv partnerů po sestupu do 2. ligy byl také citelný. Troufám si říct, že jsme tak 50:50. Jsou firmy, které chtějí sport podporovat. Za to jim velmi děkujeme! Chápe ale i ty, které se od sponzorování sportu v dnešní těžké době odvrací.
4.3.2014 14:26:14

Otázka
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, z jakého důvodu je v současnosti mediálně více vidět sportovní manažer Vozábal a ne Vy, jako generální manažer? V minulosti třeba o sportovním manažerovi Rogozovi nebylo ani slechu. Nedělal žádná vystoupení, prohlášení, nic. Proč nyní tato změna a Vy se k dění v klubu příliš nevyjadřujete? Druhá otázka směřuje na to, zdali si uvědomujete poměrně pošramocenou pověst Dynama v očích fanoušků tady na jihu. Za touto špatnou pověstí jsou především angažmá lidí jako je pan Rogoz, špatná komunikace směrem k fanouškům, prapodivná rozhodnutí, která vedla k neustálým změnám na pozicích trenerů, znovuangažování té dvojice výtržníků Otepky a Kaduly atp. Jak tedy hodláte zlepšovat reputaci klubu? Děkuji za odpověď.
Jan S.

Odpověď
Rozdíl mezi Martinem Vozábalem a Romanem Rogozem je ten, že Rogoz pracoval jako vedoucí mužstva a funkci sportovního manažera zastával pan Kotrba. Tím pádem nebyl Rogoz ani na veřejnosti vidět. Veškerou práci pana Kotrby pak převzal Martin Vozábal, a tak je logické, že se ke sportovní stránce klubu vyjadřuje a je i více vidět. Víte, Dynamo je firma jako každá jiná, kde pracují jak lidé s horším myšlením, tak i ti s lepším. Na nás je, abychom se začali obklopovat těmi lepšími. Občas se ale stane, že šlápneme vedle.
4.3.2014 14:23:22

Otázka
Dobrý den, rád bych se Vás chtěl zeptat, jestli chodíte na každý domácí zápas? Rád bych se s Vámi vyfotil, ale nevím jak, protože Vás vidím pouze ve VIP zoně, poradil byste mi prosím? Děkuji velice za odpověď.
Dynamo FANS

Odpověď
Na každý domácí zápas samozřejmě chodím. Ve VIP zóně mám povinnosti k partnerům, ale auto mám na parkovišti, takže odcházím ze stadionu standardní cestou. Rád se s Vámi vyfotím.
4.3.2014 14:15:04

Otázka
Když jste se do Dynama vracel, spoustě fanoušků jste vlil optimismus do krve at' už se to týkalo Vašeho působení na hřišti nebo pozdějším ve vedení klubu. Avšak poslední dobou se spousta fanoušků od Dynama spíše odvrací nebo úplně odvrátila, at' už to bylo kauzami s fotbalisty, neustálým měněním trenérů, vystřídáním pana Vozábala téměř na všech pozicích v klubu a hlavně výkony. Jak chcete získat zpět přízeň fanoušků a návštěvnost? Jaká je vize klubu do dalších let?
Jižní Čechy <3

Odpověď
Víme, že fanoušky nalákáme zase a jenom předvedenou hrou a kvalitními výkony. I z toho důvodu došlo k odměně spousty hráčů, dalo by se říct, že šlo o generační odměnu. Těžko na to odpovím, ale čas nám dá za pravdu, že tento krok byl správný a jdeme dobrou cestou. Diváky na stadion budeme chtít nalákat od prvního utkání kvalitními výkony a vítězstvími, které nás dovedou až do ligy.
4.3.2014 14:13:47

Otázka
Karle,má na to tento kádr na na první ligu ,aby se udržel,nebo důstojnou roli ve středu tabulky?
Petr

Odpověď
Jsem přesvědčený, že tento kádr na 1. ligu má. Jakou roli by v ní hrál, to bychom potřebovali vidět, ale i po velké obměně, jaká proběhla za poslední rok, si myslím, že mužstvo je zdravé a tu kvalitu určitě má.
4.3.2014 14:10:46

Otázka
máte nějaké skauty v africe nebo v jiných zemích
jakub

Odpověď
V Africe skauty nemáme. Dělali jsme skautský systém sami po Česku. Nebyli jsme s tím ale úplně spokojeni. Momentálně se soustřeďujeme na výchovu vlastních hráčů. Nastávající generace nám ukazuje, že jdeme správnou cestou.
4.3.2014 14:09:21

Otázka
Co říkáte na kotel na fanoušků, který se snad zlepšuje...
Arny

Odpověď
To, že se kotel fanoušků zlepšuje, jsem si všiml. Je jich tam čím dál tím víc. Jsou na každém zápase slyšet! A jako každý klub budeme samozřejmě rádi, pokud jich bude ještě víc.
4.3.2014 14:08:11

Otázka
Co fanušci? Jste za ně rád nebo naopak by jste je na stadionu nechtěl.. A po případě jsou slyšet?
Budweis Hooligans

Odpověď
Za fanoušky jsem samozřejmě rád, na stadionu je rádi vidíme, když nám nedělají v dnešní době plné pyrotechniky a dělobuchů problémy. I to se dá ale po vzájemné dohodě vyřešit. Fanoušci jsou na našem stadionu slyšet!
4.3.2014 14:06:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.