neděle 18. dubna 2021 Valérie

Předvolební chat s Jiřím Zimolou

Předvolební chat s Jiřím Zimolou
Pětačtyřicetiletý rodák z Třebíče a současný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola z ČSSD chce stát v čele regionu již ve třetím volebním období. Podaří se mu podruhé obhájit nejvyšší krajský post? Jak hodnotí proměnu Jihočeského kraje od roku 2008, kdy se stal hejtmanem? Co by v případě úspěchu udělal jako první? A kde například vidí prostor ke zlepšení životní úrovně v kraji? Ptejte se ho v našem on-line chatu, který začíná ve čtvrtek 29. září od 10:00.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
Zdravím, Bude u nás konečně postaveno Workout hřiště ? má to každé větší město pomalu i kazda vesnice v Budějovicích zase nic jako vždy.... děkuji přeji hezký den
Lukas Valčík

Otázka
Dobrý den, pane hejtmane. Chtěl bych se zeptat, zda se nějak v budoucnu bude řešit situace ohledně obchvatu Trhových Svinu, protože situace ohledně dopravy poslední dobou ve městě je tristní. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Brož.
Jaroslav Brož

Otázka
Dobrý den, jak to vypadá s protipovodňovým opatřením na Maláku? Nepřijde Vám už trošku hloupé, že když s ním nesouhlasí tisíce lidí a dokonce ani místní, kterých by se opatření týkalo tak že za něj město neustále bojuje a prosazuje ho? Koho jiného hlas by měl mít vyšší váhu, než občanů, kteří Vás volí? Děkuji za odpověď.
Hanka

Otázka
to nemyslíte vážně.Já emám žádnou režijní jízdenku a ani nikoho takového neznám.Já si řádně platím pane jo!!
Vladimír Novotný

Otázka
ON-LINE CHAT SKONČIL.
Redakce Budějcké Drbny

Odpověď
Děkuji všem tazatelům za otázky a snad se mi podařilo na ně jasně odpovědět. Budu se těšit třeba zase někdy nashledanou na Drbně! :-)
29.9.2016 12:05:21

Otázka
Chtěl bych se zeptat, proč se snažíte přilákat na letiště do Plané nákladní letadla, která létají převážně v noci a jsou často mnohem hlučnější. Asi víte, že přistávací koridor vede nad obydlenými částmi města ( Roudné, Rožnov, Planá )í. Osobní leteckou dopravu bych ještě pochopil, ale za nákladní leteckou dopravou vidím pouze snahu, aby to nějak ekonomicky vyšlo, i za cenu zhoršení životního prostředí obyvatelům města.
Jiří Vondráček

Odpověď
Tak to ale není a podléháte nepřesným informacím. Hledáme pro letiště optimální mix jak z hlediska ekonomiky, tak i z hlediska života lidí kolem letiště. Paní Maxová z ANO neustále hovoří o cargo letišti, já myslím, že letiště musí sloužit zejména veřejnosti a pak si také přivydělávat na nákladní dopravě. Samozřejmě se o tom ještě povede debata a i veřejnost zde bude mít své slovo.
29.9.2016 12:00:34

Otázka
Dobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor ohledně letiště v Plané. Díky
Jan Novák

Odpověď
Jsem přesvědčen, že letecká doprava je dopravou budoucnosti. Nelze se spoléhat jen na dálnice, silnice, případně na železnici. Máme tu historicky letiště a pro mne je lepší ho přeměnit na mezinárodní veřejné letiště, než nechat pozemky dravým developerům, aby tam vznikly obrovské krabice pro potřebu kdoví koho. Navíc cena, za kterou letiště uděláme, odpovídá zhruba 3, slovy: třem, kilometrům dálnice. Bohužel žijeme v době, kdy mnoho lidí neumí nebo nechce otevřít oči a podívat se dál, než na náš jihočeský dvorek, proto ta zběsilá a nesmyslná kritika.
29.9.2016 11:54:44

Otázka
Dobrý den pane hejtmane.Volit ČSSD je dobrá volba a roky jsem je volil.Budu i nadále na celostátní urovni,ale co se týče krajské už NE.Proč?Hlavně proto,že se tu ubíjí železniční doprava a ruší vlaky,které v minulosti jezdily hodně využívané a to myslím na tarti do Protivína a do Veselí N.Lužnicí.Pak nechápu,proč o svátcích zejména vánočních a velikonočních se omezujíjak vlaky tak autobusy.Každý,kdo cestuje veřejbou dopravou ví,že o těchto svátcích je největší poptávka po dopravě.Toto si všechny kraje jak vím uvědomují a dopravu veřejnou neomezují.Vždyt v tuto dobu lidé cestují za zábavou,na koncerty,výlety do kostelů na návštěvy nemocncýh a starých lidí v domovech důchodců atd.atd.takže Vás už doporučuji nevolit,pokud se něco nezmění a nenapravíte zrušené vlaky.
Vladimír Novotný

Odpověď
Děkuji za názor. Vím, že někteří lidé by byli nejradji, aby jim vlaky jezdily vždy, když to potřebují zrovinka oni, a je jim přitom jedno, kolik to bude stát. Já nehodlám vyhazovat statisíce za dopravu pro pár držitelů drážních jízdenek a podléhat jejich sobeckému tlaku. Dívám se na dopravu v kraji jako na celek a jsem hrdý, jak u nás doprava funguje. Že je stále co zlepšovat, nepopírám...
29.9.2016 11:57:53

Otázka
Dobrý den pane Zimolo, chtěl bych se zeptat na vlakové nádraží, myslím na halu. Nepotřebovala by konečně opravit fasádu a asi nejen to? Jsem hrdý, že jsem Budějčák a i na to co jste tu za ty léta stihl dobrého udělat, ale to nádraží je ostuda :-) Přeji hezký den :-)
Hanz Bart

Odpověď
Dobrý den, souhlasím, ale budova je v majetku státu, konkrétně Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), nikoli kraje. Znamená to, že kraj do toho nemůže investovat, ale jednám o tom s ředitelem SŽDC a snad se už blýská na lepší časy. Koneckonců, blíží se 110 let od postavení, tak by si to už opravdu opravu zasloužilo!
29.9.2016 11:40:28

Otázka
V kolika penzionech na Lipně máte skrytý podíl popřípadě kolik jich zázračne koupíte až skončíte v politice?
Josef Kučera

Odpověď
Pane Kučero, nemám žádný skrytý podíl v žádném penzionu na Lipně a jestli si něco koupím, pak za vydělané peníze. Na rozdíl od vás jsem veřejně kontrolován, mé příjmy jsou známy a každý si je může ověřit. Takže vaši otázku beru jen jako takové malé anonymní čecháčkovské plivnutí...
29.9.2016 11:38:33

Otázka
Kdo vlastnė opravuje silnice v kraji?Co říkáte na názor,že váš odpor proti církevním restitucím bylo jen plácnutím do vody?Děkuji
Zdeněk Říha

Odpověď
Krajské silnice, tedy označené II.a III.třídy, jsou majetkem kraje a opravujeme je tedy my. Neskromně si myslím, že je to hodně vidět. Dálnice a silnice I.třídy jsou státní a opravuje je stát. Místní komunikace patří obcím. Co se církevních restitucí týká, obviňován jsem z lecčeho, ale důležité jsou výsledky. Díky našemu tlaku církve stáhly žaloby na kraje a doufám, že stáhnou i ty na obce a fyzické a právnické osoby. A to proto, že za tento nevydatelný majetek jim zákon přisoudil nadstandardní finanční náhradu a počínání církví je tudíž nemravné. Zákon bude projednávat Parlament a já si tedy nemyslím, že by to bylo plácnutí do vody.
29.9.2016 11:36:07

Otázka
Pane hejtmane, děkuji Vám za uspokojivou odpověď na moji otázku ohledně vybudování lůžkového hospice v Českých Budějovicích (viz níže). Jsem moc ráda za Váš názor, že by si jižní Čechy další lůžkový hospic pro nevyléčitelně nemocné pacienty zasloužily. A také mne potěšil Váš zájem o diskuzi na toto téma se všemi, kteří k tomu mají co říct. Věřím, že vše nakonec dopadne tak, abychom tím umožnili důstojný odchod ze života co nejvíce lidem i v jižních Čechách. Vždyť přece na konci života budeme jednou všichni...
Magda Kümmelová

Otázka
Prosím o informace. Jaké byli veškeré náklady na olympijský park Lipno? Kolik z toho platil kraj, kolik platil olypijský výbor? Kolik z těchto peněz šlo na služby pro Art4 promocion? Kolik se vybralo za nájem stánků?
Karel Kropš - Svobodní

Otázka
Dobrý den, jak se Vám jezdí v Superbu? Máte ho v plné palbě?
Kamil Nedorost

Odpověď
Dobrý den, Superb je opravdu dobré auto a mohu doporučit. Nevím, co je plná palba, ale volant, světla a zrcátka má :-)
29.9.2016 11:28:06

Otázka
muj dotaz jek tomuto článku,doporučuji přečíst.Nadpis je:KOMENTÁŘ: Dopravní obslužnost Jihočeského kraje tou nejhorší v republikovém průměru. Připravte si pevné nervy a více času na čtení jízdních řádů .http://www.firenet.cz/doprava/112-dopravci/2654-komentar-dopravni-obsluznost-jihoceskeho-kraje-tou-nejhorsi-v-republikovem-prumeru-pripravte-si-pevne-nervy-a-vice-casu-na-cteni-jizdnich-radu
jiřina Slabá

Odpověď
Dobrý den, dnes má každý možnost napsat cokoli a záleží jen na čtenářích, jestli tomu uvěří. Já raději věřím tomu, co vidím a slyším kolem sebe - veřejná doprava na jihu Čech funguje a je přímo úměrná vynaloženým penězům. Když se najdou další peníze, určitě je možné posilovat spoje a častěji obměňovat autobusy či vlaky.
29.9.2016 11:30:18

Otázka
Zdravím, pane hejtmane, snažil jsem se nalézt někde kompletní přehled financování olympijského Rio-Lipno parku, bohužel jsem vždy našel jemně odlišné informace. Jak to tedy bylo s tokem krajských = veřejných financí při dotování tohoto projektu (včetně realizace stavby a marketingu)? Děkuji za Vaši odpověď!!
Lukáš Koťátko

Odpověď
Dobrý den, odpovídal jsem už v jedné z předchozích odpovědí, pokud by to nestačilo, obraťte se na Krajský úřad, rozhodně nemáme co tajit a odkážeme Vás na příslušné www stránky, kde je již dnes vše zveřejněno.
29.9.2016 11:32:09

Otázka
Pořád čtu o nějaké výjimečné podpoře pro technické školy. Opravdu věříte, že má řemeslo zlaté dno?
Lenka dušáková

Odpověď
V oblasti školství preferuji zachování otimálního poměru mazi všemi typy škol. Už jsme zažili doby, kdy se upřednostňovali horníci a později zase vysokoškoláci. I proto se v kraji snažíme optimalizovat školy podle oborové skladby a reagovat na potřeby trhu. Dnes se zdá, že je třeba technicky vzdělané lidi, za pár let to může být jinak. Varuji před velkými změnami a vychýlením školského kyvadla.
29.9.2016 11:43:57

Otázka
Proč tak bojujete proti privatizaci nemocnic?
Lenka dušáková

Odpověď
Nebojuji proti soukromým nemocnicím, i ty patří do sektoru zdravotnictví. Ale měly by pouze doplňovat síť veřejných nemocnic. Naše jihočeská síť funguje výborně a není proto důvod ji narušovat a postupně ničit. Byznys do veřejného zdravotnictví zkrátka nepatří!
29.9.2016 11:26:04

Otázka
A ještě jeden dotaz. Je koalice s komunisty důvodem k hladovce?
Josef Hrubý

Odpověď
Respektuji názor každého a každý tak může protestovat proti čemukoli přiměřeným způsobem. Nesmí si ale tímto protestem vynucovat právo prosadit svůj názor navzdory demokratickým výsledkům voleb.
29.9.2016 11:46:23

Otázka
Viděl jsem vás na facebooku Motoru, chodíte často na hokej? Jak to vidíte s postupem?
Josef Hrubý

Otázka
pane hejtmane,za vaší vlády na kraji jstě uplně pohřbil dopravní obslužnost vlaky a vyhnal lidi z plných vlaků do aut.Dnes je město zaplněné,není kd eparkovat.Zlepšíte železniční dopravu na useku do Strakonic a do Veselí?Budete konečně plnit prosby občanů a voličů,kteří vás před léty volili a nebo budete se stále vymlouvat že jezdí málo lidí?Pravda je,že za tomužete vy a ten nesmyslný Jikord,který jedná arogantně a povýšeně a na lidi kašle?Jak se zachováte?Jen neříkejte nic o penězích a že jezdí málo lidí,na to nemáte právo,když jste to zavinili!!!
Josef Náhlík

Otázka
Dobrý den pane hejtmane.Dotaz je k dopravní obslužnosti.Proč jste před lét zrušili vlaky na trati Budějovice-Veselí ikdyž byly dostatečně využívány?Dnes se vyjadřujete že nebudete vozit vzduch,ale že jste to zavinili vy s Jikordem že lidé moc nejezdí to už nepřiznáváte.Toto není v žádném kraji.Kdyby jste neutrácely peníze za věci,které obyčejní lidé nechtějí a nevyužijí,měli by jste i na dopravní obslužnost.Toto platí i pro autobusy,jezdí nekoncepčně,nenavazují na vlaky.Vždy má být páteřní železniční sít vlaky a na ně autobusy navazovat,jako je tomu ve většině krajů.Máme tu nejhorší dostupnost autobusy i vlaky a proto vás již volit nebudeme.
Vlasta Formánkvá

Otázka
Ještě jedna otázka: Jak se vyvíjí situace kolem heliportu a jeho přesunu do Bechyně?
Ludmila Tomanová

Odpověď
Dobrý den, odpověděl jsem již v jednom z předchozích dotazů.
29.9.2016 11:47:00

Otázka
Bezpečí je slovo, které nyní používají v kampani téměř všechny strany. Co se za ním konkrétně skrývá ve vašem případě? Máme mít obavy z běženců?
Ludmila Tomanová

Odpověď
Co je pro vás bezpečný domov? Pro mě pocit, že se můžu v každé situaci na někoho obrátit o pomoc. Nejde jen o migranty a dokonce terorismus, jde o záchranku, hasiče dobrovolné i profesionální, jde o protipovodňová opatření, jde o zajištění bezpečné dopravy autobusy a vlaky. To je téma, se kterým předstupuji před Jihočechy a které jim nabízím pro svou další práci.
29.9.2016 11:49:27

Otázka
Dobrý den pane Zimoo, chtěl bych se zeptat na vlakové nádraží, myslím na halu. Nepotřebovala by konečně opravit fasádu a asi nejen to? Jsem hrdý, že jsem Budějčák a i na to co jste tu za ty léta stihl dobrého udělat, ale to nádraží je ostuda :-) Peji hezký den :-)
Honza

Otázka
Dobrý den, pane Zimolo. Čeho ve svém životě litujete nejvíce?
Marcel Vodička

Odpověď
Dobrý den. Toho, že jsem věnoval energii lidem, kteří si to nezasloužili, a nevěnoval ji tolik těm, kteří mi za to stojí...
29.9.2016 12:03:25

Otázka
Dobrý den Pane Zimolo.Měl bych dotaz. Kdybyste se stal hejtmanem, podporoval byste , který je na tom finančně ne moc dobře. Mám na mysli hlavně Motor.Nashledanou
Matěj Kuchejda

Otázka
Dobrý den pane Zimolo, je v plánu nějaká renovace fasády hlavního vlakového nádraží? Taková pěkná stará budova a tak nehezká omítka. Dále by mě zajímalo, zda je nějak v plánu ulevit viaduktu na Rudolfovské? Jednou jsem slyšel, nevím, co je na tom pravdy, že by se měla udělat silnice/tunel tam u té lávky přes koleje, která vede do Suchého Vrbného. Děkuji a hezký den.
Ondřej Dvořák

Otázka
Pořád si myslíte, že by se Šumava měla víc otevírat turistům nebo naopak jste pro divokou přírodu bez přítomnosti lidí?
Petr Vyvíral

Odpověď
Jsem pro přísná pravidla v Národním parku a jejich vymáhání bez pardonu. Jsem proti chaotické developerské výstavbě a chatičkám pro Pražáky. Ale jsem i pro normální život lidí, kteří na Šumavě žijí. Doufám, že je odsud postupné rozšiřování parku a nové a nové zákazy nevyženou!
29.9.2016 11:22:42

Otázka
Jak hodnotíte projekt olympijského parku na Lipně? Měl by kraj opravdu vynakládat desítky milionů na takové projekty?
Jana Barůšková

Odpověď
Dobrý den, popisuji to v odpovědi níže. Nejen, že to byl ekonomicky výdělečný projekt, ale navíc projekt s obrovskou reklamou pro kraj do příštích let a pro sportování mladých a dětí. Rozhodně za tím projektem stojím a věřím, že to časem docení i dnešní pochybovači.
29.9.2016 11:19:26

Otázka
Dobrý den, pane hejtmane, hodně mě naštval přesun letecké záchranné služby do Bechyně. Je za tím hledání využití pro armádní vrtulníky?
Karel Tupý

Odpověď
Dobrý den, mě to taky naštvalo a ještě víc mě štve, jak teď od toho dává ANO 2011 ruce pryč. Bylo to společné hloupé rozhodnutí české vlády, já jsem to bez servítků premiérovi řekl a doufám, že splní to, co mi slíbil. Tedy že Armáda je jen provizorium a že do roka se vrátí letecká záchranka do ČB, klidně pod hlavičkou nové státní organizace. To si i myslím je správné, tyto věci by měl mít stát pod svou kontrolou. Doufám, že přestanou koaliční tanečky, že se k odpovědnosti přihlásí všichni, kdo pro to zvedli ruku na Vládě a že nám teď pomohou.
29.9.2016 11:17:48

Otázka
Pane hejtmane, kde v kraji to máte nejraději? Jezdíte na dovolenou po Jihočeském kraji, jste pravým "patronem"? Děkuji.
Viktor Houdek

Otázka
Pokud je horolezectví vaším koníčkem, jak vysoko jste byl nejvýše?
Mirka Malá

Otázka
Kdy se svezeme po D3?
Martin Šulista

Odpověď
Z Tábora do ČB v roce 2019, kolem ČB v roce 2021 a na hranice do roku 2025. Jak to ale bude od Miličína do Prahy, tak to fakt neumím, tam ani to světýlko na konci tunelu nevidím :-(
29.9.2016 11:14:06

Otázka
Dobrý den pane hejtmane. Jak znáte náš kraj? Mohl byste z fleku vyjmenovat nejpalčivější problémy jednotlivých okresů našeho kraje?
Jaromír Litvan

Odpověď
Dobrý den, kraj a jeho problémy znám, myslím, velmi dobře. Ale uznáte, že každý to může cítit jinak. Proto se snažíme kraj rozvíjet rovnoměrně a pamatovat na opravdu všechny okresy a všechny obce. Doprava, nemocnice, praktičtí lékaři a zubaři na malých obcích, zaměstnanost, kanalizace, stav vodovodů, černé skládky a tak dále.
29.9.2016 11:12:38

Otázka
1, Kolik by stály autobusy, kdyby je kraj nedotoval? 2, Co říkáte na to že máme nejhorší nádraží ČD v ČR a že jako jediný nemáme před nádražím parkovací místo pro invalidy, takže tam nemohou ani vystoupit.
Zdeněk Holeček

Odpověď
Dobrý den, kraj dotuje prokazatelnou ztrátu, která vzniká dopravci ve smluvním vztahu. Není to malá částka, dnes v součtu za autobusy i vlaky přesahuje miliardu pro celý kraj za rok, ale já jsem rád, že veřejná hromadná doprava na jihu Čech funguje a že nám obslouží i ty nejmenší vesničky v kraji. I odtud se lidé musí dostat do práce nebo k lékařům, když nemají auto. Soukromé žluté autobusy nás sice nic nestojí, ale tím, že nezajíždějí do malých obcí, nestaví na zastávkách, se nijak nepodílejí na dopravní obslužnosti kraje a jen vyzobávají lukrativní linky a trasy. Nebo jste je někdy potkal na malé vesnici? Co se vlakového nádraží týká, souhlasím a snažím se domlouvat majiteli, SŽDC, aby co nejrychleji zahájil opravu. Snad se to podaří už napřesrok.
29.9.2016 11:09:52

Otázka
Mám na Vás pane hejtmane dvě otázky:
Zdeněk Holeček

Otázka
Dobrý den. Opakovaně se velmi silně vyjádřujete proti privatizaci nemocnic. Opravdu cítíte, že by tento krok byl jejich ohrožení? Nikdo nikoho přece nenechá bez zaopatření, to přeci ani není prakticky možné.
Jindřich Pecha

Odpověď
Dobrý den, velmi se mýlíte. Supi nad prosperujícími nemocnicemi stále létají a čekají, jsou trpěliví. Babišův fond Hartenberg se nicméně chová naprosto čitelně a je třeba to vidět. Já říkám: jihočeské nemocnice se nedají koupit, ty se dají jenom vyhrát ve volbách!!!
29.9.2016 11:02:57

Otázka
Hezké dopoledne pane hejtmane. Jihočeským krajem právě hýbe petice na podporu záměru českobudějovického Červeného kříže pro vybudování lůžkového hospice v Českých Budějovicích. V úterní předvolební debatě na ČT24 jste vyslovil podporu především terénní (domácí) hospicové péči, která je bezpochyby také velmi potřebná. Této péče mohou ale využívat jen pacienti, o které se může někdo z rodiny doma 24 hodin denně starat. Měli bychom však, dle mého názoru, pomoci i té velké většině rodin, které tuto svoji péči zajistit i při nejlepší vůli prostě nemohou (jsou zaměstnaní, … ). A pro tyto rodiny je potřeba právě hospice lůžkového. Jenže ten máme pro celé jižní Čechy – tedy pro téměř 640 tisíc obyvatel jen jeden jediný, s pouhými 30 lůžky (a to navíc včetně 11 lůžek odlehčovacích!!!), navíc na samém konci Jihočeského kraje – na Šumavě v Prachaticích. Využít služeb prachatického hospice je, právě kvůli velké vzdálenosti, pro většinu Jihočechů, jak neustále ukazují zkušenosti, naprosto nereálné. Ředitel stávajícího hospice v Prachaticích, hájící vcelku pochopitelně zájem "svého" hospice na jisté monopolní postavení sice říká, že dalšího lůžkového hospice netřeba, ve skutečnosti jsou však potřeby a zájem občanů kraje zcela opačné: lůžkový hospic i v krajském městě mít! Toto dokazuje mj. i výše uvedená petice ČČK, podepsaná již tisíci Jihočechů. Budete se tedy, prosím, pane hejtmane, v této věc říditi i zájmem a potřebami tisíců obyvatel Jihočeského kraje a tedy výstavbu lůžkového hospice v krajském městě podporovat?
Magda Kümmelová

Odpověď
Vážená paní Kummelová, jsem připraven se na toto téma s Vámi a Vašimi kolegy bavit. Uvědomuji si, že se jedná o velmi důležitou záležitost a nemyslím si, že toto je nejvhodnější prostor pro vedení diskuse. Jižní Čechy by si další kamenný hospic bezesporu zasloužily, další věci ale musí být diskutovány všemi kompetentními.
29.9.2016 11:00:45

Otázka
Viděl jsem vás na facebooku Motoru. Jak to vidíte s postupem? :-)
Miroslav Šlechta

Odpověď
Dobrý den, na Motor chodím od chvíle, kdy se ho po odchodu Mountfieldu ujali místní srdcaři Bednařík, Turek, Bělohlav, Sailer a spol. a kdy za mnou přišli se žádostí o pomoc. Teď vidím, že dokázali probudit budějcké fanoušky a že tam zápas co zápas tluče jedno motorácké srdce. Lidi se baví a Motor nezanikl. A to je pro mě důležitější, než to, jestli se hraje extraliga nebo1.liga.
29.9.2016 10:56:02

Otázka
Dobrý den, jak hodnotíte projekt Vnímání?
Petra Nováčková

Odpověď
Dobrý den. Jako provokace a vzbuzení zájmu skvělý marketingový tah pana galeristy Škody. Rozhodně tomu neříkám umění. Umění je pro mne obraz, socha, budova. Ne obal, který výtvor zahalí. S určitou mírou nadsázky ale říkám, že je to výborná inspirace - abych zjistil, jestli mi doma chybí žena a děti, budu je muset na tři týdny zavřít do bedny :-)
29.9.2016 10:52:54

Otázka
Dobrý den pane Zimolo. Mám nápad. Neřekneme rakouským stavařům, že už jsou s dálnicí na hranicích a necháme je dojít až do Prahy...co vy na to? :-)
Karel

Odpověď
Dobrý den, dobrý nápad! :-) Ale vážně - to není o stavařích, ale o připravenosti staveb z hlediska všech povolení. A tady stát zaspal a nyní dohání, co může. Jsem rád, že se u nás v kraji dálnice staví, zatím mezi Veselím a Budějovicemi, a doufám, že to bude pokračovat dál kolem ČB a směrem na jih. Na hranicích vidím dálnici v roce 2025.
29.9.2016 10:50:03

Otázka
Dobrý den pane hejtmane, ptala jsem se i v předchozím chatu. Zajímá mě, jaký záměr máte s bývalým vojenským územím v Boleticích. Např. další "Lipno"? Děkuji za odpověď.
Jana Smutná

Odpověď
Dobrý den, kraj nemá v bývalém i v současném vojenském území žádné pozemky a těžko tedy může mít nějaké záměry. Bude rozhodně záležet na obcích, co si budou přát a kam se budou chtít orientovat. Další Lipno jim tam nikdo nutit nebude.
29.9.2016 10:47:36

Otázka
Dobrý den, postřehl jsem, že kraj teď vlastní budovu archivu špitálu na křižovatce B.Němcové a Pittera. Jaký s ní máte záměr? Nechcete jí alespoň opravit? Docela chátrá.
Martin

Otázka
Četl jsem jakousi slovní přestřelku mezi vámi a starostou Lišova ohledně obchvatu. Kdo vyhrál? Nějak jsem nezaznamenal výsledek. Bude ten obchvat, nebo ne?
Jarda Přech

Odpověď
Dobrý den, je mi líto, že jsem se stal terčem kritiky lišovského starosty za to, že jsem jen interpretoval slova ředitelky jihočeského Ředitelství silnic a dálnic. Ta uvedla, že Lišov nespolupracuje a uvedla jasné a konkrétní důkazy. Že se to panu starostovi nelíbí, je pochopitelné, ale místo mrhání energií střelbou na zástupný terč (hejtmana), by si v Lišově měli říct, jestli obchvat skutečně chtějí nebo ne. Zatím jen pokazili, co mohli.
29.9.2016 10:45:40

Otázka
Dobrý den pane hejtmane. Kdyby se stal hejtmanem někdo z jiné strany, zůstal byste na kraji, nebo byste se v jeho vedení dál neangažoval?
Lukáš Hron

Odpověď
Dobrý den, pokud by se tak stalo, musel bych se rozhodnout. Dejte mi prosím ještě pár dnů, ať tu nepočítáme mrtvé zajíce během probíhajícího honu :-)
29.9.2016 10:42:46

Otázka
Dobrý den pane Zimolo. Jaký máte pocit, když se vracíte z Rakouska přes Dolní Dvořiště do ČR? Já se stydím. A to nejenom za to, jakým tempem se přibližuje rakouská dálnice k hranicím a na naší straně nic. Vlastně ano. Trpaslíci, herny, šlapky. Tohle je přeci záležitost 90-ých let. Má kraj páky na to, aby výše uvedené zmizelo? Vyhlášky, nařízení...nevím. Neskutečně mě to deptá a není to o dálnici.
Jan Suchý

Odpověď
Dobrý den, ano, samozřejmě se mi nelíbí, že dálnice směrem do Rakouska nepokračuje rychleji, ale to je věc státu a ministra dopravy. Taky se mi nelíbí stánky s trpaslíky a skleněnými koulemi (o prostitutkách nemluvě), ale to je věcí obcí a měst a jejich vyhlášek a důsledného vymáhání. Ale snažím se na naši krajinu dívat i jinýma očima a vidím, jak moc se mnohé obce vylepšily. Jak se zlepšil stav krajských i místních silnic, jak lidé věnují pozornost nejen své zahradě, ale už i tomu, co je za plotem. Je co zlepšovat, ale je taky třeba ocenit, jaký pokrok jihočeský venkov za poslední léta udělal. A i já říkám, že to není jen o krajských dotacích do Programu obnovy venkova...
29.9.2016 10:39:29

Otázka
Vážený pane hejtmane, kdybyste musel volit mezi zdravotnictvím a dopravou. Jakou oblast byste zvolil? Měl byste prostě 200 miliónů a mohli byste investovat pouze jedním směrem.
Michal Stašek

Odpověď
Dobrý den, pane Stašku, to je skoro jak Sofiina volba a k tomu snad nikdy nedojde. Kraj se snažím a vždy budu snažit rozvíjet rovnoměrně, nikoli upřednostňováním jedné oblasti před jinou.
29.9.2016 10:33:39

Otázka
Pane hejtmane,kdy konečně budete naslouchat občanům co se týče dopravní obslužnosti a vlaků na trati 220.Proč tu stále není integrovaný dopravní systém jako je tomu ve všech krajích?Proč stále s ejen vymlouváte na peníze,když v jiných krajích to jde a co se týče vlaků podporují je a ne jako vy autobusy?
Josef Hladík

Odpověď
Pane Hladíku, hlasu občanů je nasloucháno trvale, jen si někteří občané nesmí myslet, že bude vše akceptováno. Jsem odpovědný za dopravní obslužnost v celém kraji a ta nás stojí více než miliardu ročně. Vozit vzduch opravdu nebudeme, proto se snažíme dopravu optimalizovat a nevyužívané spoje nahrazovat jinými, v jiných časech nebo místo vlaku autobus. Jeden kilometr vlaku stojí 110 korun a to je příliš velký luxus na to, vozit v něm jednoho, dva cestující. Integrovaný dopravní systém v Jihočeském kraji je ekonomicky nevýhodný, jsme druhý největší kraj rozlohou s nejmenší mírou zalidnění. Nejsme v Brně ani u Prahy. Proto děláme IDS nyní na Českobudějovicku, chystáme Táborsko, ale celý kraj prostě není možné obsáhnout.
29.9.2016 10:31:35

Otázka
Pane Zimola, budu vás volit, protože nepamatuji tolik pro mě pozitivních změn na Jihu Čech, než za vašeho působení. Silnice, kulturní program pro lidi, snaha o spuštění mezinodních letů letiště Planá, kterou já osobně moc podporuji, protože si dokáži uvědomit výhody pro kraj i občany s tím spojené. Nemocnice, i když se hodně debatuje o lékařské péči, je vidět že naše nemocnice jsou moderní a sem na ně pišný. Vztahy s Rakouskem jsou myslím na skvělé úrovni, aspoň co já čtu. Svedčí o tom i nedávno podepsaná dohoda o dostupnosti záchranářů na obou uzemích. To je skvělé. Igi centrum, těším se na něj, vypadá skvěle a bude ozdobou města. A jak už sem zmínil, silnice. V naší obci a v obcích okolo, jsou nové silnice, které bylo už hoodně na čase opravit a na jejiž díry pamatuji ještě jako dítě. Jsou nové a je to skvělé! Jen ta dálnice!!! Ale chápu že neovlivníte zákony a žaloby lidí, které její výstavbu zpomalují. Takže, já když se rozhlednu kolem sebe, nevidím jenom sliby, ale vidím výsledky. Děkuji vám. Budu vás volit. Ale mám přeci jednu otázku. V době voleb, tedy 7-8.10/2016 jsem v Praze na škole. A tak se nemohu u sebe v obci, účastnit voleb. Mužu volit v Praze? Nebo jak nenechat promarnit svůj hlas. Děkuji vám. Přeji mnoho zdaru a doufám, že zvítězíte a budeme se mít zase o něco lépe.
Bohumír Kyslík

Odpověď
Dobrý den a děkuju za vlídná slova. Snad nejste sám, kdo chodí s očima otevřenýma a dokáže se oprostit od té typické naštvanosti na všechny politiky. Co se vašeho dotazu týká, obávám se, že v případě krajských voleb musíte volit v Jihočeském kraji, nikoli v Praze. Pokud budete mít voličský průkaz, může to být i jinde, než v místě vašeho bydliště, ale zcela jistě v kraji. Snad vám tedy povinnosti dovolí se krátce z Prahy vzdálit a volit...
29.9.2016 10:26:36

Otázka
Pane hejtmane, jak je možné žze je Vás nejvíce vidět když jsou volby a nebo kde je televize kde se rád usmíváte ?
Roman Bednář

Odpověď
Pane Bednáři, také lituji každého, kdo se na mě musí dívat na billboardech a plakátech, ale tak nějak to patří k volbám. Omlouvám se. Usmívám se rád, protože se snažím dívat na svět pozitivně a vím, že zamračená tvář nic nevyřeší. To vlastně ani úsměv, ale když víte, že váš úsměv naštve řadu vašich nepřátel, smějete se tím raději :-)
29.9.2016 10:22:58

Otázka
Pane hejtmane, prosím můžete se vyjádřit k rozrůstání pracovníků krajského úřadu? Proč platíte novináře?
František Oulický

Odpověď
Dobrý den. K nárůstu pracovníků KÚ dochází v souvislosti s konkrétními projekty a jejich administrací (nyní třeba kotlíkové dotace nebo rozdělování peněz na sociální služby). Jde o to, že stát dává tyto povinnosti krajům a obcím, které na ně musí najímat nové pracovní síly. Můžeme si tedy vybrat - buď přijmeme peníze a rozdělíme je mezi příjemce - a k tomu zaměstnáme 1 pracovníka, nebo se peněz vzdáme. Jsem pro první variantu. Ubezpečuji vás ale, že jde vždy o jednotky, nikoli desítky lidí. Pokud máte na mysli tiskové oddělení Krajského úřadu, pak je platíme proto, že jim vzniká nárok na plat v souvislosti s jejich prací. Jiné novináře neplatíme.
29.9.2016 10:19:56

Otázka
Dobrý den, kdy budou v realizaci dopravní stavby jako propojení sídlišt Máj a Vltava a severní spojka. Osobně ne sám si myslím, že tyto důležité dopravní stavby v infrastruktuře dost chybí.
Radek Vinkler

Odpověď
Dobrý den. Propojení Strakonické a Milady Horákové je ve fázi pravomocného stavebního povolení, Město ČB, které bude financovat doprovodné akce (chodníky, osvětlení, zeleň) zpracovává prováděcí dokumentaci. Na podzim chceme vypsat výběrové řízení a na jaře začít stavět. Akci financuje Kraj. Dokončeno by mělo být nejpozději 12 měsíců po zahájení stavby, chvi ale věřit, že se vše stihne do konce 2017. Severní spojka je investicí státu, byly problémy s posudkem vlivu stavby na životní prostředí, uvažovalo se dokonce o tunelu, což bylo naštěstí z ekonomických důvodů zamítnuto. Kraj není za stavbu odpovědný.
29.9.2016 10:15:03

Otázka
Kolik ve skutecnosti kraj zaplatil za Olympijsky park Rio-Lipno a co to prineslo?
Lukas Novak

Odpověď
Dobrý den, smlouvu o spolupráci schválilo jihočeské krajské zastupitelstvo v prosinci 2015 a na jejím základě jsme se zavázali zaplatit max. 30 milionů korun. Jsem rád, že se dnes jednoznačně potvrdilo, že to byly více než dobře vynaložené peníze - zpět do veřejných rozpočtů se vrátilo 320 milionů korun, což je více než desetkrát tolik. V průběhu Parku našlo práci dalších 230 lidí, takže to mělo i tento pozitivní dopad. V parku se výborně bavily statisíce lidí a děti si díky tomu mohly vyzkoušet různé sporty, což se dnes projevuje na zvýšeném zájmu v jednotlivých klubech a oddílech. A konečně - kraj získal reklamu na roky dopředu. Podtrženo, sečteno - úspěšný projekt, který by přivítal každý normální člověk. Ale protože žijeme v zemi závisti, kde se úspěch neodpouští, stalo se tématem předvolební kampaně. Věřím ale, že se časem lidem otevřou oči a tento projekt spolupráce kraje, obcí a Českého olympijského výboru ocení.
29.9.2016 10:10:24

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.