pátek 27. listopadu 2020 Xenie

KULTURNÍ TIPY: Týden neokoukaných muzikantů

Přijďte si poslechnout kapely a umělce nesoucí jména, která vám možná zatím nic neříkají: Postcards From Arkham, Trio Traktůrek, Honza Vlažný, duo TC4 a MC Zeo nebo Pirates of the Pubs. To vše a mnohem víc tenhle týden v Budějcích. Kromě toho pokračují Hudební slavnost Emy Destinnové a proběhne poslední koncert festivalu Ve středu města ve středu.

Úterý 13. září

České Budějovice

Večer italské a francouzské hudby – Level Lounge – 18:00
Operní árie. Zpěv: Irena Lenzová, Viktor Toms a Josef Hajna, klavírní doprovod Ladislav Tříska.

Antidiskotéka Jiřího Černého – Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, přednáškový sál – 19:00
V rámci letošních Poslechových pořadů Jihočeské vědecké knihovny vystoupí 13. září Jiří Černý se svým programem Antidiskotéka neboli Ro(c)kování. Hudební publicista Jiří Černý vystudoval žurnalistiku a působil jako sportovní, kulturní i hudební publicista. První hudební kritiku zveřejnil už v 50. letech a postupně se stal uznávaných kritikem. Těžištěm jeho publicistické tvorby je moderní populární hudba, na kterou se zaměří i ve svém pořadu Antidiskotéka, který je složený z nových i starších, domácích i zahraničních nahrávek různých žánrů.

27. Hudební slavnosti Emy Destinnové – Komorní koncert – Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – Barokní sál – 19:30
Účinkují: Vidović Krilanović – mezzosopran, Milo Krilanović – hoboj, Albedrto Frka – klavír. G. F. Händel – Generoso che sol brama, C. W. Gluck – Che faro senza Euridice arie z opery Orfeus a Euridika, G. P. Telemann – Sonata a moll pro hoboj a klavír, L. v Beethoven – Sonata in E flat major op. 81a, F. Mendelssohn – Venetianschs Gondellied Auf Flügeln des Gesanges, J. Brahms – Intermezzo op. 119 no. 1 a Rhapsody op. 119 no. 4.

Středa 14. září

České Budějovice

Dítě Bridget Jonesové – Dámská jízda – CineStar – 16:30
Dámská jízda v anglickém stylu – pestrý program pro ženy a dívky v pasáži Obchodního centra Čtyři Dvory: welcome drink, tři módní přehlídky, taneční vystoupení Skupiny 1 minute, tombola, promítání filmu Dítě Bridget Jonesové.

Ve středu města ve středu – Better Way – před klubem K2 – 20:00
Českobudějovická kapela Better Way, pohybující se na české hudební scéně od roku 1997 a hrající směsici hardcore a punku, se po několikaleté odmlce opět rozhodla koncertovat. Po 12 letech existence se Better Way rozhodli ukončit činnost po vystoupení na Mighty Sounds 2007 a své poslední album No Identity vydali v roce 2005. Vy je ale můžete opět slyšet naživo, a to jako poslední protagonisty letošního ročníku festivalu Ve středu města ve středu před klubem K2.

LiStOVáNí – Muž, který miloval Yngveho – Studiová scéna Na Půdě – 20:30
Muž, který miloval Yngveho od Tore Renberga je skvělý román o dospívání, touze a lásce na pozadí významných dějinných událostí, v němž si připomenete atmosféru tehdejší doby.

Čtvrtek 15. září

České Budějovice

Octodance Tour 2016 – Velbloud Music Bar – 19:00
Společné turné české cyber metalové kapely Minority Sound a post-rock/metalového projektu Postcards From Arkham. Kapely vyráží na turné k propagaci svých nejnovějších alb.

27. hudební slavnosti Emy Destinnové – Gala koncert – Výstaviště České Budějovice – Pavilon T – 19:30
Účinkují: Nancy Weissbach – soprán, Filharmonie Brno, Leoš Svárovský – dirigent. A. Dvořák – Píseň bohatýrská op. 111 symfonická báseň, R. Strauss – Písně, G. Mahler – Symfonie č. 1 D dur „Titan“.

Vidov

Výprava 2016 – hřiště – 20:30
Již pátý ročník turné mezinárodního projektu Výprava. Uslyšíte Navažské flétny Andrewa Begaye z Arizony z USA, australské didgeridoo Ondřeje Smeykala a obří gong Beara Love z Velké Británie. Přijďte se společně ponořit do akustické sonické lázně největšího symfonického gongu na světě o velikost 2,2 metru. 

Pátek 16. září

České Budějovice

Sbor Mendík – Liturgický rok v hudbě – Kostel sv. Rodiny – 17:30
K příležitosti vydání a křtu nového a zároveň i prvního CD pěveckého sboru Mendík se uskuteční koncert, kde zazní skladby právě z nového CD.

Trio Traktůrek – Kavárna Matice – 19:00
Při předchozích koncertech byla bezvadná atmosféra a kavárna byla plná lidí, co se skvěle bavili. 

Honza Vlažný a Šrája – Restaurace Prorockbar – 20:00
Honza Vlažný je písničkář, looperista a muzikant tělem i duší. Představí svou tvorbu jemnou jako dýka. Šrája – underground/folk/punk: punkový písničkář, který se nebojí vyzpívat svůj názor do celého světa a s velikou show na podiu.

Smack / TC4 + MC Zeo (UK) – Basstard beatz – III. Anniversary Komiks Klub – Komiks – 21:00
Producentské duo TC4 a MC Zeo poprvé v ČR! TC4 (UK), MC Zeo (UK), Smack. Support DJs: Brock, Dirty boy, Whatsman.

Cibela párty vol IV. – Velbloud Music Bar – 21:00
Jako každý rok vám oblíbení Piráti ze sousedství přinášejí možnost se královsky pobavit a přitom odlehčit svým hříšným dušičkám dobrým skutkem. O několik hodin skvělé zábavy se postarají: Pirates of the Pubs z Irska, Deliwery z Prahy, Prášek proti Blbosti z Budějc.

Sobota 17. září

České Budějovice

IFA Metal Paradise – Velbloud Music Bar – 20:00
Druhé pokračování IFA Metal Paradise v klubu Velbloud se tentokrát ponese ve stylu heavy metalu. Kapela Antigod má svůj prvopočátek v roce 2010, kdy se Hadgi, Ference a Bzzuk sešli na festivalu Brutal Assault. V roce 2012 naplánovali první společný koncert a do kapely vstoupili další členové. První koncert proběhl na 3. ročníku Grabofestu a kapela začala dostávat pozvánky na další prestižní festivaly. V červnu letošního roku dokončili nové album Wareligion. Stejně jako členové Antigod, i člen další vystupující kapely Ytivarg původně působil v kapele Isacaarum. Na jednom pódiu se tak sejdou bývalí spoluhráči a spolu s nimi vystoupí partičky БУТ (grind-grind) a Vihar (doom-death).

Steve Clarke Trio – River music club – 20:00
Steve Clarke se vrací do Evropy! Opět se spojil s klávesistou Walterem Fischbacherem. Dalším muzikantem v triu je bubeník Vajco Deczi - stálý člen otcovy kapely Laco Deczis Celula NY Band. Všichni tři vědí, jak dohromady udělat pořádnou show. Jsou totiž odborníci na řemeslně dokonalé sety chytlavého grooveu a oslnivých sól.

Sound Train – Komiks – 21:00
Zahrají Body Bass, Edward Traumaxowski, Otiatros, D-Niel.

Neděle 18. září

České Budějovice

Večer italské a francouzské hudby – Husův sbor – 17:00
Zpěv: Irena Lenzová, Viktor Toms a Josef Hajna, klavírní doprovod Ladislav Tříska.

Kino Kotva
Nevíte, co dělat v neděli? Vyrazte do kina! V Kotvě dávají v 15:30 rodinný film Stevena Spielberga Obr Dobr, od 18:00 českou komedii Prázdniny v Provence a ve 20 hodin film Božská Florence s Meryl Streep v hlavní roli.

Pondělí 19. září

České Budějovice

Ozvěny Buskers festu – Low Riders (ESP/CZE) – Café Hostel – 19:00
Low Riders znovu na turné po České republice. Country, rock a psychedelie. Akustické vystoupení je zahřívačka na úterní koncert ve Velbloudu. Tam je doprovodí notoricky známí Retroprotest.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.