pondělí 23. listopadu 2020 Klement

KULTURNÍ TIPY: Libor Šmoldas, ABBA CZ, Ektomorf & Incite i Music Battle v K2

Osvěžte se kulturními zážitky na některé ze zajímavých akcí. V Českém rozhlase bude Libor Šmoldas hrát Ježka, v Metropolu to rozjede skupina ABBA CZ a do Budějc přijedou i maďarští Ektomorf spolu s americkou Incite.

Úterý 11. dubna

České Budějovice           

Humor v opeře II. – Level Lounge Club – 18:00
Zpěv: Irena Lenzová, Viktor Toms a Josef Hajna, klavírní doprovod: RNDr. Ladislav Tříska. Slovem provází: Petr Cozl.

Příležitost dělá zloděje/ aneb Italština pro zamilované – Jihočeské divadlo – 19:00
Slibně rozjetý operní road-trip do Neapole končí v bláznivých zmatcích v momentě, kdy na dálku dohodnuté námluvy nečekaně zkomplikuje záměna zavazadel a následně i osob. Když se navrch přidají i vrtochy půvabné, nicméně temperamentní Italky, je to příslib zábavy nejen pro milovníky opery.

Opona! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Richard, herec a režisér v jedné osobě, a navíc divoch se zálibou v alkoholu, chystá premiéru. Jeho herecké partnerky před ním ale utíkají jedna za druhou. Jako poslední záchrana se objeví Lies, Richardova dávná kolegyně a láska, teď šťastně provdaná za úspěšného lékaře. Na jevišti to jde skvěle, ale v zákulisí to brzy začíná vřít…

Music Battle – K2 – 21:00
Studentská unie JU a Klub K2 uvádí II. ročník soutěže v tom, kdo udělá největší Hype. David Guetta, Rudimental, Queen, Chinaski, AC/DC a i třeba melodie Titanicu ve dvou hodinách? Hudebně-zábavné klání se odehraje podruhé na jihu Čech, uprostřed boxerského ringu přímo v klubu K2.

House de Luxe – Velbloud Music Bar – 21:00
Stav se zpříjemnit si úterní večer nějakým príma drinkem a nech se při tom unést houpavými rytmy starých dobrých housíků. DJ Antonín Padrta + host.

Středa 12. dubna

České Budějovice

Všechno, co jste o divadle nikdy vědět nechtěli, ale my vám to stejně řekneme – Malé divadlo – 10:00
Přijďte se podívat do divadla... které je úplně celé vaše! Z Malého divadla záhadně zmizeli herci, režiséři, osvětlovači, zvukaři, uvaděčky i šatnáři. Jenom vy jej můžete zachránit! Staňte se na chvíli naším kolegou a zachraňte svoje Malé divadlo! První setkání s divadlem pro nejmenší diváky, při kterém se sami stanou tvůrci svého vlastního představení.

Libor Šmoldas hraje Ježka – Český rozhlas České Budějovice – Studiový sál – 19:00
Středečním dubnovým večerem se ponesou jedinečné skladby, které vzešly z Osvobozeného divadla. Libor Šmoldas zahraje i známé melodie Šaty dělaj člověka, Klobouk ve křoví, Nebe na zemi a řadu dalších. Na své desce má celkem patnáct sólových skladeb.

ABBA CZ galakoncert – DK Metropol – 19:00
Česká skupina ABBA CZ z Prahy vám přiveze show a energii! Můžete očekávat perfektní provedení hudby. Devizou kapely je 100% živé hraní a super show podpořená nesmrtelnými hity skupiny ABBA.

Muž sedmi sester – Jihočeské divadlo – 19:00
Svést 7 sester během 7 dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Erotická groteska je volně inspirovaná skandální prvotinou Jaroslava Havlíčka, autora Petrolejových lamp, Helimadoe a Neviditelného.

Leonce a Lena – Studiová scéna Na Půdě – 19:00
Studenti z Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU představují moderní verzi staré klasiky „Leonce und Lena“ od Georga Büchnera. Leonce a Lena žijí zlatý život, ale stále jim něco chybí. Při útěku ze starého života se setkávají a začíná to, co náš svět drží pohromadě: láska.

Mátový nebo citron? – Divadlo U Kapličky – 19:00
Skupina herců zkouší novou hru. Technika je flegmatická, kostymérka držkatá, režisérka nezvládá krizové situace. Mezi herci vzrůstá napětí. První dáma souboru je zoufalá z nesmělého, neohrabaného herce – začátečníka, nicméně synáčka sponzora představení. Nadchází večer premiéry. Vše se mění v nezvládnutelné delirium. Hra získala v Paříži v rámci cen Les Moliéres 2011 cenu za nejlepší komedii sezony. Režie: J. Malinová.

Jihočeská filharmonie – Svatopostní koncert – Katedrála sv. Mikuláše – 20:30
Gabriela Eibenová – soprán, alt, Václav Čížek – tenor, Jan Krejča – theorba, Vojtěch Spurný – cembalo. Allessandro Scarlati: La Giuditta – oratorium.

Tělocvikářská jarní – Army edition – K2 – 21:00
Nejvíc nejlepší tělocvikářská noc roku. Tentokrát Army edice. Oblékni se do maskáče a přijď si užít party s celou pedagogickou fakultou. Soutěž o nejlepší kostým, ceny, dárky! DJ Čechťa.

Čtvrtek 13. dubna  

České Budějovice

Velikonoční hrkání 2017 – čtvrtek až neděle – náměstí Přemysla Otakara II.
Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky – odtud název „Velikonoční hrkání“. Každý den bude ve znamení symbolů: čtvrtek – poslední večeře, pátek – tesání křížů, rakev, sobota – mlha, kouř, neděle – svatba.

Dítě a kouzla & Kouzla a dítě – DK Metropol – 18:00

Kouzelný příběh z jednoho domu, ve kterém ožijí lenoška, čínský šálek, čajová konvice, hodiny, učebnice aritmetiky a další, aby se vzbouřili proti zlobivému chlapci, který je trápí. Opera, která svou hudbou i vtipným libretem učaruje malým i velkým, je ideálním vstupem do tajemného světa hudebního divadla pro celou rodinu. Jedinečný projekt Kouzla a dítě umožní vašim dětem i vám vykouzlit hudbou imaginativní svět. Hravou formou probudí vaši fantazii a poodhalí mistrovství zvukomalebnosti operního díla Maurice Ravela Dítě a kouzla.

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách – Jihočeské divadlo – 19:00
K poctě největšího světového dramatika, od jehož úmrtí v roce 2016 uplyne 400 let, sehrají tři herci všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách! Zdá se vám to neuvěřitelné? Přijďte se přesvědčit, divte se a bavte se.

Ektomorf & Incite & Xtortya + support – mcFabrika – 19:00
Maďarští Ektomorf jsou v Českých Budějovicích jako doma. Milují Budvar a jihočeské publikum, které zaslouženě miluje je. Pánové jedou tour po boku americké senzace Incite, ve které zpívá syn legendárního Maxe Cavalery Richie.

The Atavists + Snap Call – Velbloud Music Bar – 20:00
The Atavists – stoner-surf rock´n´roll – žánr, který tady chyběl. Pomyslná hvězda The Atavists raketově stoupá na klubové scéně a pomalu se začíná zářit i za naše hranice. Tento rok vyhráli české Gbob a účastnili se světového finále v Berlíně. Snap Call – nádhera z drsného města Turnov. Rock"n"roll blues jak Mississippi, ortodoxně v americkém střihu. Myslím, že budete překvapeni.

House of Madness – Dominico (Belgium, Tomorrowland DJ) – K2 – 21:00
DJ Dominico – nejen že produkuje vlastní chytlavé tracky, ale spolupracuje na tvorbě jiných DJs. V létě hrál jako rezident klubu Privilige Ibiza. Jako support přijede Dj Tokátku z Duplexu. Na závěr samozřejmě miláček budějckého publika, rezident klubu K2, spoluorganizátor akce House of Madness, energický DJ Melvin Coxx.

Autoři | Foto www.abbacz.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.