pátek 18. září 2020 Kryštof

SOUTĚŽ: Běžci rozsvítí noční České Budějovice

Další ročník události nočního běhu pro širokou veřejnost se chystá v jihočeské metropoli na druhou říjnovou sobotu. 8. října se v Českých Budějovicích uskuteční závod běžeckého seriálu Night Run 2016. Svým během pomohou účastníci nejen svému zdraví, ale i veřejné sbírce proti rakovině prsu.

Akce bude mít zázemí na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích a po Ostravě, Hradci Králové, Brnu, Mostě, Plzni a Praze je i v Českých Budějovicích očekávána účast několika stovek běžců různých věkových i výkonnostních kategorií. Závody Night Run 2016 jsou koncipovány jako sportovní akce pro širokou veřejnost, takže na své si tu přijde každý.

Atmosféra noci činí z každé metropole úplně jiné město. Dopravní ruch poleví, ulice zahalí světlo pouličních lamp a město se významně zklidní. Mnozí běžci jsou přes zimu odkázáni k večernímu běhu, ale společně s ostatními si mohou tuto atmosféru užít i nyní, přestože dny už jsou delší a noc přichází později.

Hlavní závod měří 10 kilometrů. Kromě něj se ale uskuteční také Avon běh na 5 kilometrů a závody dětí s názvem RWE Kids Cup. Na děti čekají krásné věcné ceny, ale v cíli i pamětní medaile v novém krásném designu. Děti navíc poběží pro děti. Podle počtu dětí daruje RWE nadačnímu fondu Kapky naděje finanční částku. Děti také mohou pomoci Kapce naděje koupí trička Běh s kapkou.   

A další novinkou bude i neměřený Bosch Family Run pro rodiče s dětmi jako ochutnávka velkých závodů pro dospěláky. Trať bude dlouhá 2 kilometry a každý účastník dostane tričko závodu, medaili a hlavně zážitek velkého běhu. Tento závod odstartuje hned po dětských závodech, aby si děti stihly odběhnout hned dva závody.

Po rodinném běhu Bosch Family Run odstartuje charitativní závodní Avon běh na 5 kilometrů, který se běží v jednom okruhu. Část ze startovného ze závodů Avon běh 2016 poputuje na konto Avon proti rakovině prsu. Na veřejnou sbírku proti rakovině prsu, ze které je podporována prevence, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění, věnují pořadatelé 100 korun z každého startovného. Čím víc tedy poběží, tím větší bude vyjádřena solidarita s nemocnými a jejich rodinami. Start tohoto závodu je vždy plánován hodinu před startem desetikilometrového závodu Night Run, který se běží na dva okruhy a startuje ve 21:15. Na oba závody je povinná čelová svítilna – takzvaná čelovka.

Dále pořadatelé akce přidali závod s názvem #BlogRun, který je se svou speciální kategorií zaměřen na bloggerky a youtuberky, které budou závodit jak v blogu, tak v běhu na 5 kilometrů v rámci Avon běhu.

A jaké jsou letos novinky?
 • Rozšířeno bude zázemí pro závodníky, světelná show a startovací koridor.
 • Na všech akcích bude kladen i velký důraz na doprovodný program, takže si na své přijdou i diváci a samozřejmě děti.
 • Oddělený start 10 kilometrů a 5 kilometrů po hodině.
 • Real time a Gun time.
 • Pro letošek bude připravena vylepšená verze pamětního trika ve spolupráci s firmou Asics. I pro tentokrát se jedná o funkční materiál a bude opět kvalitní a slušivé.
 • Pro všechny běhy jsou krásné barevné kovové medaile.
 • Nebude chybět startovní taška s dárky od partnerů
 • Občerstvovací stanice opět bude plná dobrot pro všechny

V rámci akce Night Run probíhá projekt We Are Family, který je zaměřen hlavně na rodinu. 

Skládá se ze 4 závodů:
 • RWE Kids Cup – dětské závody na 300 metrů až 1,5 kilometru podle kategorií,
 • Bosch Family Run – dvoukilometrový nezávodní rodinný běh,
 • Avon běh – pětikilometrový běh proti rakovině prsu,
 • Night Run – desetikilometrový závod.

Sportem ku zdraví, říká se. A běh je podle odborníků jednou z nejzdravějších pohybových aktivit vůbec. A když tím pomůžete prospěšné věci, získají tím vaše výkony úplně jiný, větší rozměr. Tak obujte tenisky a pojďte do toho! A nezapomeňte si čelovou svítilnu – takzvanou čelovku – která je povinná.

Program akce

13:00 – 15:30 Registrace dětských závodníků RWE Kids Cup
13:00 – 16:30 Registrace dětských závodníků Bosch Family Run
15:30 – 17:15 Registrace a prezentace Avon běh
15:30 – 18:15 Registrace a prezentace NN Night Run
16:00 – 16:00 Otevření úschovny
16:00 – 16:30 Dětské závody RWE Kids Cup
17:00 – 17:00 Start Bosch Family Run
17:45 – 18:00 Vyhlášení dětských závodů
18:00 – 18:15 Řazení běžců na start Avon běh
18:10 – 18:12 Rozprava k závodu Avon běh
18:15 – 18:20 Start Avon běh 
19:00 – 19:15 Řazení běžců na start NN Night Run
19:10 – 19:12 Rozprava k závodu NN Night Run
19:15 – 19:20 Start NN Night Run
20:45 – 21:00 Vyhlášení
21:00 – 21:00 Uzavření úschovny
21:05 – 21:10 Konec

Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.night-run.cz.

Soutěž o čtyři startovní čísla

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou čtyři čtenáři vyhrát startovní číslo pro Night Run. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do čtvrteční 12. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

RWE Kids Cup se běží pro Kapku naděje. Správně je tedy odpověď B.

Startovací číslo vyhráli čtenáři Kateřina Laierová, Marek Jindra, Milan Hronek a Markéta Kubínová. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.