středa 13. listopadu 2019 Tibor

SOUTĚŽ: Světoznámý mim vystoupí na Pohádkové Třeboni

Slyšte, slyšte! Na vědomost se dává, že v sobotu 26. října odstartuje v Třeboni pohádkový maraton. Divadlo J. K. Tyla se svou loutkovou scénou je připraveno na dětské publikum, kterému představí celkem devět her. Těšit se můžete na pohádky loutkové i činoherní, klasické i nové, autorské a dokonce i na pantomimu. Velkým lákadlem šestého ročníku Pohádkové Třeboně je totiž pantomimické představení Pejprbój, které předvede největší osobnost mimického divadla Radim Vizváry.

Příští sobotu loutkové divadlo provoní vanilkou Nedopečený koláček (Loutky bez hranic). Zlaté jablko by si zase přál ochutnat starý nemocný král v pohádce Pták Ohnivák a liška Ryška, kterou zahrají místní loutkáři o den později. V pondělí do Třeboně zavítají pánové Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Divadlo Navětvi), i ti svou předlohu vzali v díle K. J. Erbena.

Proč je důležité jíst zdravě, se dozvíme v činoherně hrané pohádce Princezna Čokoláda (Dobře naladěné divadlo). Dříve, než se děti vrátí do škol a školiček, si užijeme podmořské dobrodružství chobotničky a mořského ježka v pohádce Děti moře (Divadlo Kaká). Také v sobotu 2. listopadu si v loutkovo-klaunském představení Divadlo u dvou Kašparů (Divadlo Bořivoj) připomeneme, že ve dvou se to lépe táhne.

Program:


​26. 10. Nedopečený koláček (Loutky bez hranic)
27. 10. Pták Ohnivák a liška Ryška (Spolek třeboňského loutkového divadla)
28. 10. Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Divadlo Navětvi)
29. 10. Princezna Čokoláda (Dobře naladěné divadlo)
30. 10. Děti moře (Divadlo Kaká)
2. 11. Divadlo u dvou Kašparů (Divadlo Bořivoj)
3. 11. Pejprbój (Radim Vizváry) – Divadlo J. K. Tyla
9. 11. iOtesánek (Divadlo b)
10. 11. Za každým rohem Jeskyňka (Divadýlko Kuba)

Pod rukama zkušeného loutkáře a světově známého mima Radima Vizváryho se v představení Pejprbój obyčejný papír přemění na fantastické výjevy z pohádkového světa. Buďte u této nevídané podívané v neděli 3. listopadu v hlavním sálu Divadla. J. K. Tyla.

Poslední víkend se můžete těšit na známé příběhy „tak trochu jinak“. V sobotu 9. listopadu zhlédneme představení iOtesánek (Divadlo b). Jeho „i“ na začátku naznačuje, že se nejedná o nám známého nenasytu, tento je totiž robotický. Pohádkový festival zakončíme spojením tří pohádek (O Červené Karkulce, O Smolíčkovi Pacholíčkovi a Perníková chaloupka) v představení Za každým rohem Jeskyňka (Divadýlko Kuba).

V předchozích letech si festival organizovaný Odborem kultury a cestovního ruchu získal u návštěvníků velikou oblibu. Jak je vidět, i letos je na co se těšit. Program Pohádkové Třeboně je určen především pro předškolní a mladší školní věk, jistě ale potěší i dospělé s dětskou duší. Začátky pohádek jsou vždy v 15.30 hodin. Vstupné 70 Kč, děti do 3 let zdarma (bez nároku na sedadlo). Předprodej vstupenek a další info v TIC Třeboň nebo na www.itrebon.cz/pohadkova.

 Vstupné v předprodeji je 70 korun, na místě 90 korun, děti do 3 let zdarma (bez nároku na sedadlo).

Soutěž o vstupenky do Pohádkové Třeboně (26. října – 10. listopadu)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát dvě vstupenky na Pohádkovou Třeboň. Stačí jen do pondělí 21. října správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování.

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrála Alena Janů a Veronika Brujová. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Tisková zpráva

Štítky soutěž, Třeboň, pohádky

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.