sobota 26. září 2020 Andrea

Asonance přiveze do Budějc nové skladby

Jsou na scéně takřka 40 let, ale energie a chuť do hraní jim v žádném případě nechybí. Folková kapela Asonance je stálice, která svým pojetím irských a skotských balad a písní dokáže chytit za srdce. V pátek 28. listopadu dorazí do divadelního sálu Metropolu.

Kořeny Asonance sahají až do poloviny 70. let, kdy spolu začali hrát spolužáci z pražského gymnázia Jana Nerudy. První skladby kombinovaly folk a country, přičemž se skupina později propracovala k lidové hudbě britských ostrovů.

Ačkoliv byla Asonance skvěle rozjetá a měla výborné reference, na první řadovou desku si musela počkat až do 90. let. Od té doby ale kapela své fanoušky zásobuje a na nové skladby se mohou těšit i v Metropolu! Asonance totiž dokončuje novou řadovku.

„Hrát budeme písně z nového alba, ale deska na koncertě k zakoupení ještě nebude,“ uvedl zpěvák Petr Bohuslav. Vydání je každopádně na spadnutí, protože křest alba se uskuteční již v prosinci.

Asonance je zárukou příjemného hudebního zážitku, který vás během sychravého a pochmurného podzimu zahřeje! Koncert odstartuje v pátek v 19:30.

Soutěž o vstupenky

Na koncert Asonance můžete díky soutěži s Budějckou Drbnou vyhrát šest vstupenek. Tři čtenáři, kteří do středečního poledne správně zodpoví otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají po dvou volných lupenech.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

V Asonanci hraje Budějčák Petr Bohuslav. Správně je tedy možnost A.

Po dvou volných vstupech na páteční koncert vyhráli čtenáři Zdeňka Kösslová, Hana Nejedlá a Jiří Štorek. Blahopřejeme!

Štítky Asonance, Metropol, České Budějovice, koncert, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.