pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Budějce se promění v centrum Orientu

Show must go on! Tento známý text písně Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen se dá použít i v případě českobudějovické taneční skupiny Aiwa!Tribe, která se nezadržitelně valí vpřed.

Po loňském úspěšném podzimním víkendu Orientálního tance, hudby a kultury, doplněném o celou řadu uměleckých doprovodných aktivit, se v letošním roce Aiwa!Tribe spojila s Jihočeskou Art Show a vrací se s podobně zaměřenou akcí. Tentokrát s názvem 6. Aiwa!festival a Art Show - festival orientálního tance a uměleckého řemesla.

Vystoupení orientálních tanečnic z celé České republiky jak během dne (open stage), tak ve večerních hodinách (galashow), dětské taneční skupiny, bazar (stánky prodejců s orientálním zbožím a kostýmy), taneční soutěž pro tanečnice stylu tribal fusion, indická kuchyně a orientální čaje, to vše na jednom místě v prostorách ArtIGY v sobotu 16. listopadu od 8 do 17 hodin.

Během celého sobotního dne poběží současně s tanečním programem Art Show, kde přes 50 vystavovatelů představí své umění, naučí vás celou řadu výtvarných a řemeslných technik. Současně si budete moci koupit od těchto umělců originální dárky pro sebe i své blízké, jako například šperky, doplňky, kabelky či oblečení. Pro děti budou připraveny umělecké dílničky a výtvarná soutěž.

Během večerní galashow od 19 hodin vystoupí taneční skupina Aiwa!Tribe a její hosté Raushanah, Efatha, Lissa, Nefer, Sahar, Satine, Warda, Yalla Raqs, Zerira a dále speciální hosté - historická hudební skupina Dei Gratia a vítězka taneční soutěže tribal fusion.

Vstupné na obě sobotní akce (Jihočeská Art Show a Aiwa! festival - open stage a bazar) činí 50 Kč na místě, děti do 140 centimetrů půjdou zdarma. Na večerní galashow je vstupné 250 Kč (210 Kč studentské). Předprodej probíhá v ArtIGY nebo u organizátorky akce Hany Kupkové (775 677 751, khalida@volny.cz).

V neděli 17. listopadu pak festival bude pokračovat dvěma tanečními semináři s úžasnou tanečnicí Raushanah, mezi desátou a půl jednou vás naučí základní techniky tanečního stylu tribal fusion a jednoduchou choreografii ve stejném stylu, mezi 13.30 až 16. hodinou pak techniku baletu pro orientální tanec - arabesky, paže, pózy a techniky rotace.

Cena každého semináře je 450 Kč. Místo na semináři si můžete rezervovat již nyní u Hany Kupkové.

Soutěž o vstupenky

Chcete vyrazit na večerní galashow zadarmo? Tak se zapojte do soutěže s Budějckou Drbnou! Až do středy 13. listopadu očekáváme v e-mailu soutez@budejckadrbna.cz správné odpovědi na následující otázku. Dva vylosovaní výherci dostanou po dvou volných lupenech.

Jaké umělecké jméno používá tanečnice Hana Kupková?

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt. To proto, abychom se mohli s výhercem bezprostředně po losování spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Umělecké jméno Hany Kupkové je Khalida

Po dvou volných vstupenkách vyhráli čtenáři Soňa Kamenová a Sergej Vlačiha. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

Štítky Aiwa!Tribe, Art Show, Jihočeská Art Show, ArtIGY, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.