středa 20. ledna 2021 Ilona

Electro undergroundoví Midi Lidi vystoupí ve Velbloudu

V rámci akce Týden obyčejného šílenství pořádané občanským sdružením FOCUS České Budějovice vystoupí dnes od 21 hodin v Mighty baru Velbloud skupina Midi Lidi. Budějcká Drbna ve spolupráci s tímto klubem přináší svým čtenářům soutěž o vstupenky. Lístek přitom běžně stojí 150 Kč.

Dva vylosovaní čtenáři, kteří odpoví správně na následující otázku prostřednictvím e-mailu soutez@budejckadrbna.cz, získají každý po dvou volných vstupech. Soutěž trvá do dnešní 16. hodiny odpolední.

Jak se jmenuje divadlo, které tvoří Petr Marek a Prokop Holoubek?

Do zprávy nezapomeňte uvést vaše jméno a telefonický kontakt, ať můžeme výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Divadlo tvořené Petrem Markem a Prokopem Holoubkem se jmenuje Dekadentní divadlo Beruška.

Po dvou volných vstupech na dnešní koncert získávají čtenáři Zdeněk Vosátka a Alena Bočková. Blahopřejeme!

Biografie

Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek ve složení Petr Marek (zpěv, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (zpěv, elektronika, klávesy, saxofon), Prokop Holoubek (zpěv, bicí, klávesy, klarinet, kytara) a tři vizuální umělci Filip Cenek, Magdalena Hrubá a Jan Šrámek vytvářející koncertní videoprojekce.

V roce 2007 Midi Lidi vydali album Čekání na robota u brněnského labelu X production. Album bylo nominováno na cenu Anděl 2007. Díky úspěchu alba u české i slovenské kritiky i posluchačů začala kapela často koncertovat, roce 2009 pak pracovat na novém albu.

Album Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (Xproduction/ Malárie) vyšla jen měsíc po sobě na podzim roku 2009. Midi Lidi za soundtrack obdrželi filmovou cenu Český Lev, za desku Hastrmans, Tatrmans & Bubáks byli opět nominováni na cenu Anděl a vydali se na Bubáks tour čítající přes 70 koncertů.

V roce 2010 vytvořili hudbu k divadelním představení Krajina se zbraní (Dejvické divadlo) a Ubu se baví (Divadlo Na zábradlí), k filmům Český mír (režiséři Vít Klusák a Filip Remunda - Cena české filmové kritiky za hudbu) a HeartBeat 3D (r. Jan Němec).

Po vydání třetího alba Operace Kindigo! v roce 2011 se skupina rozrostla o Tomáše Kelara (bicí, zpěv, elektronika, klávesy - ex-Mountaineers, autor hudby pro kapelu Čoko Voko) a dva vizuální umělce: Roman Přikryl (Fiordmoss) a Tereza Rullerová aka  VJ Texa (The Rodina).

V roce 2012 vytvořili Midi Lidi soundtrack k filmu Polski film (r. Marek Najbrt), nominovaný na Českého Lva i Cenu české filmové kritiky. A hudba k francouzsko-českému animovanému filmu Tram (r. Michaela Pavlátová), postavená na hlavním hudebním motivu Protektora, získala několik francouzských filmových cen.

Midi Lidi také s oblibou remixují, nejznámějším je remix písně El Fusilado skupiny Chumbawamba, která na oplátku zařadila svou verzi písně Je toho hodně co říct na své EP In Memoriam: Margaret Thatcher.

Tisková zpráva

Štítky Mighty bar Velbloud, koncert, Midi Lidi, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.