neděle 9. května 2021 Ctibor

SOUTĚŽ: Přední rockabilly kapely pokřtí své nové desky

Dnes od 21 hodin vystoupí v Mighty baru Velbloud přední české rockabilly kapely - Slapdash a Mordor's gang. Obě formace jsou v Budějcích jako doma, tentokrát se však jedná o velmi výjimečný koncert. Kapely totiž pokřtí své zbrusu nové dlouho očekávané desky.

Slapdash vznikli v roce 2005 jako vedlejší projekt členů kapel Crazy Wheels, GoDaddyO a The Gangnails. Hudebně se zaměřují výhradně na rockabilly - tradiční verzi rock'n'rollu 50. let minulého století. Leader kapely Petr Židlický patří k nejvýraznějším kytaristům u nás a jeho muzikantské a skladatelské schopnosti proslavili kapelu Slapdash i daleko za hranicemi České republiky.

Hudební styl Mordor's gang by se dal nejlépe označit jako „swingabilly“ - jejich podání rock'n'rollu čerpá hodně vlivů ze staré swingové hudby okořeněné punkovou dravostí. Poznávacím znamením kapely je (kromě virtuózní kytary) hlavně dokonalá lyrika a vtip textů, které jsou všechny psány a zpívány v češtině, což je u rock'n'rollových kapel velmi ojedinělý jev.

Nejlépe vše vystihují přímo slova kapely: „Vezměte pěkně uzrálého Elvise a Johnnyho Cashe a vhoďte do mixéru, nadrobno nakrájejte country a surf music, přikořeňte lžící punku. Míchejte, a když směs začne modrat, přidejte slovní eskamotérství Felixe Holzmanna a zbytky šminek po Marilyn Monroe. Takto zhotovenou směs za stálého míchání vlejte do nejbližšího kanálu. A jsou tady Mordors gang, hudba, která nezřídka pobaví!“

Obě kapely přivezou do Českých Budějovic své zbrusu nové desky, které na tomto speciálním koncertě také pokřtí afterparty!

Soutěž o vstupenky

Dva vylosovaní čtenáři, kteří odpoví správně na následující otázku prostřednictvím e-mailu soutez@budejckadrbna.cz, získají každý po dvou volných vstupech. Jeden má hodnotu 100 Kč. Soutěž trvá do dnešní 16. hodiny odpolední.

Z jakých měst jsou rockabilly skupiny Slapdash a Mordor's gang?

Do zprávy nezapomeňte uvést vaše jméno a telefonický kontakt, ať můžeme výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Kapela Slapdash je z Prahy, Mordor's gang z Plzně. Po dvou volných vstupech na dnešní koncert získávají čtenáři Markéta Heinová a Ondřej Vlček. Blahopřejeme!

Tisková zpráva
Foto: Aleš Zíka

Štítky koncert, Mighty bar Velbloud, Slapdash, Mordor's gang, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.