středa 27. ledna 2021 Ingrid

SOUTĚŽ: V Modrých dveřích zahrají Nezmaři

Příznivcům folku bude patřit čtvrteční večer v Modrých dveřích. Od osmi hodin zde vystoupí jedna z nejstarších folkových kapel u nás Nezmaři. Těšit se můžete na Pavla Zajíce, Pavla Jima Drengubáka, Tondu Hlaváče a Šárku Benetkovou. Vstupné činí v předprodeji 120 Kč a na místě 150 Kč.

Folková skupina Nezmaři byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi "otci zakladateli" Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

V devadesátých létech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Jejich tvorba se posunula od převzatých skladeb světových folkových celebrit, opatřených vlastními texty, až k téměř výhradně vlastní produkci písniček, doplněných tu a tam příspěvky spřátelených hudebníků a textařů.

Nezmaři mají stálé publikum ve všech větších městech republiky. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country.

Díky Budějcké Drbně máte tu možnost shlédnout kapelu v Modrých dveřích osobně, hrajeme totiž o dva volné lístky!

Na adresu redakce@budejckadrbna.cz pište do zítřejší 9. hodiny dopolední svoje tipy na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Vstupenky si mezi sebe rozdělí dva čtenáři.

Skupina Nezmaři je charakteristická:

A) jednohlasým vokálem
B) dvouhlasým vokálem
C) vícehlasým vokálem

Do zprávy nezapomeňte připsat svoje jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Skupina Nezmaři je charakteristická vícehlasým vokálem. Správně je tedy možnost C.

Po jednom lístku na vystoupení Nezmarů v Modrých dveřích získaly Michaela Vedralová a Radka Křížová.
Blahopřejeme!

Zdroj a foto: www.nezmari.cz

Štítky Nezmaři, Modré dveře, České Budějovice, soutěž, lístky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.