Počasí dnes20 °C, zítra25 °C
Neděle 1. října 2023  |  Svátek má Igor
Bez reklam

Budějčanda Jitka Augustinová šéfkou Evropy 2

Bez velkého mediálního humbuku a bez povšimnutí většiny jihočeských deníků se Jitka Augustinová stala programovou šéfkou Evropy 2. Budějcká Drbna vám přináší exkluzivní rozhovor s touto sympatickou mladou dámou, která vládne éteru nejmodernějšího rádia v Čechách. Absolventku Masarykovy univerzity zpovídal pro Drbnu David Kovařík z Chilli Production.

Když jsme se spolu seznámili, oba jsme začínali na regionálním rádiu. Od té doby utekla spousta vody. Vzpomeneš si ještě na svoje působení v rádiu Faktor?

Samozřejmě, že si vzpomínám, pracovala jsem v promo týmu rádia Faktor, byla to zábava.

Bylo už tehdy pro tebe rádio něco vyjímečného? Nebo jsi jen hledala brigádu?
Mě svět médií, konkrétně rádia lákal už od střední školy. Už tehdy jsem chtěla studovat žurnalistiku. Ani nevím proč, nebo čím mě tak přitahoval. Hledala jsem brigádu a přihlásila se na konkurz na promotérky v rádiu Faktor. Na prvním konkurzu mě nevybrali a pak po půl roce ano. To byla velká sláva. Takhle s odstupem času to zní docela legračně. Bavilo mě, že jsem byla v produkčním týmu, který připravuje zajímavé akce, na které chodí hodně lidí a dobře se na nich baví.

Mediální studia a žurnalistika tě zahnala na školu do Brna, odtud si se ale vrátila zpět na jih. Konkrétně do Českého Krumlova, kde jsi zastávala pozici mluvčí. Jak došlo k tomuhle rozhodnutí?
Já už na vysoké škole pracovala v reklamní agentuře. Měla jsem na starosti koordinování eventu pro jižní a západní Čechy. Po dokončení bakalářského studia jsem nešla do Českého Krumlova, ale do Prahy do společnosti Lagardére a začala pracovat pro nejlepší rádia na českém trhu – Evropa 2, Frekvence 1 a Bonton. Po třech letech jsem se vrátila do jižních Čech na pozici tiskové mluvčí. Toto rozhodnutí nebylo snadné, protože mě v rádiích bavil tým lidí i moje práce, ale cítila jsem, že se dál nemůžu kariérně rozvíjet.

Tvoje služby marketingové ředitelky využíval i Budějovický měš'ťanský pivovar. Rozšiřovala sis portfolio svých znalostí?
Moje působení v Budějovickém měšťanském pivovaru bylo krátké. Začala jsem připravovat relaunch značky Samson a Pito, a pak přišla nabídka z Evropy 2. Nešla odmítnout…


Kolem Evropy 2 se točíš už také celou řádku let. Pokud se nepletu, na strategických analýzách rozhlasového trhu jsi pracovala od roku 2005? Napadlo tě tenkrát, že budeš jednou ředitelkou Evropy 2?
To mě nenapadlo nikdy. Nevěřila jsem tomu ani letos v létě, kdy mi z dovolené v Barceloně volal Petr Vladyka (předchozí ředitel rádia Evropa 2) s Liborem Boučkem, že se usnesli, že mě na pozici doporučí. Brala jsem to jako vtip, tak jsem jim položila telefon. A když mi pak volali ještě několikrát, tak jsem pochopila, že si asi srandu nedělají. A pak už jsem se sešla s vedením Lagardére a bylo. 


Už proběhl uvítací večírek s lidmi z Evropy 2?

Že se ptáš smiley  Večírků už proběhlo několik. Měl jsi zajít, v pátek do KD Vltava v Českých Budějovicích, v akci byl celý tým ranní show, Pavel Cejnar i Ondra Vodný.

Jsi mladá, křehká žena. Takové osobnosti jako Leoš Mareš, Patrik Hezucký, nebo Libor Bouček jsou najednou tví podřízení. Myslíš, že budeš mít autoritu?

Zavolej Leošovi a zeptej se ho. 

Na co se v rámci práce pro Evropu 2 nejvíc těšíš?

Že konečně potkám Chucka Norrise, ten je taky v našem týmu. Mrzí mě, že nedorazil na první programovou poradu. 

Čeho se obáváš?

Kdo se bojí, nesmí do lesa.

Z vlastní zkušenosti vím, že pracovat v rádiu je víc životní styl, než práce. Nezbývá tedy moc času na soukromý život. Počítáš s tím?

Od malička dělám to, co mě baví, čemu věřím a moji nejbližší mě v tom podporují a já doufám, že to tak bude i dál. Ale nestala jsem se Miss ČR, abych musela řešit soukromá dramata a nějak výrazněji měnit životní styl

Teď je z tebe tedy Pražanda? Kam se hlásíš?

Já se hlásím k Evropě 2. A doma jsem samozřejmě v Českých Budějovicích, bez ohledu na to, že přes týden bydlím v Praze.

Jak často budeš utíkat na jih? Máš sem k nám za kým jezdit? 

Jasně, jak to jen půjde.

Tak mě napadá, že jsme ještě neprobírali tvůj soukromý život, co přítel? smiley
Myslíš Chucka? Toho jsem právě dlouho neviděla. Nevím, koho zas kde zachraňuje.

Jitko díky moc za rozhovor, ať se daří...


Taky děkuji. A až budu v Budějcích, zajdeme na pivo.

Autor: David Kovařík, Chilli Production

Štítky Evropa, rozhlas, Masarykova univerzita, Česko, České Budějovice, Libor Bouček, Praha, Chuck Norris, Český Krumlov, Leoš Mareš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

To ale máme u nás šikulky. Připojuju se k přání....Jitko, ať se daří. A kdy se jde na pivko? :-)))

Úterý, 13. září 2011, 09:11Odpovědět

Budějčanda Jitka Augustinová šéfkou Evropy 2  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.