Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Cíl trenéra Trummera je jasný. Záchrana extraligy

Hokejové naděje Českých Budějovic mají před sebou rozhodující část sezony. V nadstavbě extraligy juniorů bojují o udržení s Duklou Jihlava. HC Motor je po domácí prohře se Zlínem stále předposlední a na Jihlavu má náskok před dnešním utkáním se Slavií (16:00) jeden bod.

Kdo skončí po nadstavbě poslední, jde do baráže. Po zápase se Zlínem jsme hovořili s budějckým trenérem Janem Trummerem.

Pane Trummere, utkání se Zlínem skončilo 3:5. Co k tomu dodat?
Do zápasu jsme šli v nejsilnějším možném složení. Bohužel jsme opět doplatili na neproměňování šancí. V první třetině jsme měli patnáct minut navrch, a přesto po hloupé brance prohrávali. Měli jsme několik vyložených šancí, ale soupeře jsme nepotrestali. Neprosadili se ani kluci z áčka.

Co je hlavní důvod neúspěchu? Zlín byl po celý zápas v defenzivě.
Zlín hrál perfektně v obraně. Jak se říká v boxu v obranném pásmu. Měli jsme více využít obránce, i když jsme hráče k tomu nabádali. Málo jsme stříleli a nakonec se ukázalo, že jsme dvě branky dali po střele od modré čáry, kdy gólman neviděl tečovaný puk. Podobných situací jsme měli zkusit a využít více.

Nečekal jste od kluků z áčka obecně více produktivity?
Neměli jsme je pokaždé k dispozici. V úvodu sezony to ale nebylo špatné, i když jsme tolik nebodovali. Jestli si dobře vzpomínám, tak první zápasy se Zlínem nebo Pardubicemi jsme měli dobře rozehrané, ale soupeř to otočil ve třetí třetině. To nás trošku poznamenalo. Na hráčích byla znát i aféra z Litvínova. Od té doby se to na nás valí a nedokážeme se z toho zvednout.

Které zápasy byste ze základní části chtěl vyzdvihnout?
Sehráli jsme plno povedených utkání. Teď se musím usmát, protože si vybavuji reakce trenérů, se kterými si po zápasech podáváme ruce. Kolikrát nám řekli, že jsme hráli dobře, ale neměli jsme štěstí. Jde například o domácí prohru se Spartou 1:2 nebo o duel s Vítkovicemi, kde jsme byli 55 minut ve hře a nakonec prohráli 1:4. Výborné utkání jsme odehráli i s Libercem, ale bohužel jsme neproměnili tři úniky na gólmana a v poslední minutě dostali gól na 1:2.

Po základní části jste skončili předposlední. S jakými cíli jste ale do sezony šli?
Konečně jsme to chtěli zlomit a mysleli jsme na umístění zaručující play-off. Bohužel jsme soutěž nerozehráli dobře a dneska hrajeme zase jen o záchranu, což nikdo nechtěl. Musíme bojovat dál.

Juniorka hraje o záchranu několikátou sezonu po sobě.
V nedávné době bylo moderní odcházet do Evropy nebo Kanady. Byly reorganizace. Když to vezmu od ročníku 1991, tak tam byli tahouni Horák a Soudek. Oba dva ale tým opustili a odešli. V ročníku 1992 jsme až tak silní nebyli a boj o udržení se předpokládal. Dalším aspektem byl odchod extraligy. Hráči chtěli pak vyzkoušet něco jiného. Jenom z ročníků 1995 a 1996 odešlo dvanáct hráčů, kteří by dnes byli platnými hráči. Bohužel tu chybí a těžko se nahrazují.

Do konce aktuální sezony je ještě dost zápasů. Boj v baráži o udržení si ale nepřipouštíte, že?
To vůbec nechceme. Musíme se toho vyvarovat. Máme přímý boj s Jihlavou. Když jsme mohli udělat trhák, tak jsme bohužel prohráli. Zápasů je ještě dost, takže se o body pokusíme hned v sobotu se Slavií.

Štítky hokej, HC Motor České Budějovice, Jan Trummer, trenér, extraliga, záchrana, PSG Zlín, HC Dukla Jihlava, HC Slavia Praha, Madeta Motor České Budějovice, HC Vítkovice Ridera, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC Verva Litvínov, HC Dynamo Pardubice