Počasí dnes-1 °C, zítra-3 °C
Sobota 2. prosince 2023  |  Svátek má Blanka
Bez reklam

Novinka JUMPBOXING již dorazila do Budějovic

Úbytek tuku, odstranění dysbalancí a nesprávných pohybových návyků, formování postavy a vylepšení kondice. Takové jsou výhody nového fitness cvičení JUMPBOXING®. „Jedná se o aktivitu, která komplexně zapojuje celé tělo, každý sval. JUMPBOXING® kombinuje dosud známé a ověřené techniky - jejich nejlepší a nejefektivnější prvky - a spojuje je do celku, říká instruktorka Zuzana Kubáňová, která tento program začala od září předcvičovat také v Českých Budějovicích.

Vy a sport máte k sobě blízko… Jsem životní optimistka a miluju všechno, co zavání pozitivním myšlením a energií. Oficiálně jsem absolventka FTVS UK, osobní fitness trenérka s licencí se zahraniční platností, vrcholová squashistka (1.místo v ČR, vicemistryně republiky ženy), bývalá závodní tenistka, racketlonistka (1. místo na MS v deblech, mitryně republiky), speedmintonistka... Prostě sportovkyně tělem i duší :-) Nyní navíc i maminka téměř roční holčičky. Sportu se ale i nadále věnuji závodně. 5 měsíců po porodu jsem se účastnila mistrovství republiky žen ve squashi a podařilo se mi získat 5. místo. Sport hrozně miluju a jako závodní sportovkyně moc dobře vím, že kompenzovat jakékoliv dysbalance, ať už získané běžným životem, prací nebo vrcholovým sportem je nutné. Proto jsem se již dlouhou dobu zajímala o aktivitu, která by nejen posloužila jako doplňkový sport pro sportovce, ale i jako fitness aktivita pro ty, kteří se chtějí hýbat, pro ty, kteří chtějí být zdraví, předcházet předčasnému řídnutí kostí, vyhnout se problémům se zády atd. JUMPBOXING® se dá ušít na míru pro vrcholové sportovce, ale i pro běžnou populaci, která chce být fit.

Můžete nám shrnout, co je vlastně JUMPBOXING®?
JUMPBOXING® se nahlédl pod pokličku nejen dobře známým českým fitness aktivitám, jako jsou trampolínky, pilates, box, ale nechal se inspirovat  i zahraničními technikami, jako např. posilování s tzv. Kettle-belly respektive Vin-belly.

Na čem  si při  lekci nejvíc zakládáte?
Především na kvalitě,profesionalitě, zdravém a efektivním cvičení. Celá lekce si zakládá na profesionálním vedení a správném provedení cviků, které neškodí našemu tělu, ale naopak mu velmi prospívá. Hodina je rozdělena do dvou částí. V CARDIO části se skáče na trampolínce, tepová frekvence se udržuje ve „zdravém“  rozmezí, kdy tělo spaluje tuky. Při tom se boxuje s půl kilovou zátěží na zápěstí. Takže hubnete, tvarujete postavu, paže, bříško, zpevňujete střed těla - POWERHOUSE, posilujete i nohy, zadeček, boky.. Navíc zlepšujete svoji dýchací a oběhovou soustavu a hezky trénujete srdíčko. V POSILOVACÍ části posilujeme dynamicky i staticky, s vahou vlastního těla i se zátěží Vin-bell . Během posilování tepová frekvence klesá, ale zapojením občasného skákání a dynamického posilování a po předešlé námaze zůstává stále ve správném rozmezí. Navíc, trampolínka nesmírně šetří klouby a pohybový aparát!

Kde si nyní můžou zájemci JUMPBOXING® vyzkoušet?
Nyní je JUMPBOXING® provozován v Českých Budějovicích na Zvonárně, ale dělám i školení instruktorů, aby bylo cvičení dostupné široké veřejnosti. Navíc existuje mnoho „samozvaných“ instruktorů cvičení, kteří cvičí škodlivé cviky a ani o tom nevědí. Naštěstí se to teď začíná měnit, ale na to bych si dala velký pozor.

V čem je tedy JUMPBOXING® jiný?
Rozhodně v komplexnosti, v šetrnosti k pohybovému systému, k efektivnějšímu posílení paží a díky skákání na trampolínce k stejně efektivnímu a šetrnému posílení nohou. Navíc všechno se odehrává na nestabilní ploše (trampolínce), takže musíte chtě nechtě zapojovat bříško a posturální svalstvo, abyste udrželi rovnováhu. Snařím se všem vysvětlit co a proč zrovna dělají.. A upozorňovat je na cviky, které jim škodí. A to samé budu chtít po vyškolených isntruktorech.

Proč by měly ženy na JUMPBOXING® přijít?
Cvičení není jen pro ženy. Muži si také přijdou na své. A je to havně zábava! Ta hodinka uteče strašně rychle! A taky ráda předávám novinky a zkušenosti z oblasti fitness. Myslím, že si z lekce každý něco odnese..

Kolik si za lekci lidé zaplatí?
Současná cena je 80,-, ale úplně nejaktuálnější informace jsou na webu www.jumpboxing.cz nebo na Facebooku, kde také máme svůj profil JUMPBOXING.

Jste i osobní trenérka, umíte ušít lidem program na míru?
Ano, určitě umím a ráda to udělám. Je to moc fajn práce. Pohyb je pro život hrozně důležitý, míň a míň lidí si to ale uvědomuje. Dá se díky němu předcházet řídnutí kostí, kosti se pohybem stávají zdravějšími, pevnějšími a to se pak pozitivně odrazí ve stáří. Díky pohybu jsou lidé veselejší. Na úsměv existuje hrozně jednoduchý lék – pohyb :-)

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

Štítky České Budějovice, fitness, Zuzana Kubáňová, sport, posilování, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, Česko, Facebook, technika, Drbna.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Novinka JUMPBOXING již dorazila do Budějovic  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.