Počasí dnes-5 °C, zítra1 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Rozhovor s nahrávačem Jihostroje Michalem Sládečkem

České Budějovice – K další změně v mistrovském kádru českobudějovického Jihostroje po trenéru Petru Bromovi (Příbram) a smečaři Miroslavu Čajanovi (Zlín) dojde na postu nahrávače. Klub koupil talentovaného Filipa Habra (23) z Ústí nad Labem, který by měl nahradit zkušeného slovenského dirigenta hry Michala Sládečka.

Ten si našel chvíli na několik otázek BD.

Michale, jak probíhaly oslavy po zisku mistrovského titulu?

Oslavy proběhly jako vždycky. Užili jsme si je, ale moc síly někam chodit jsme neměli.  Série byla vyčerpávající. Byla jistě úžasnou podívanou pro nás i pro lidi. No ale bavili jsme se hodně, hlavně v restauraci ve sportovce.  

Došlo také na tradiční koupání v kašně?

Ani nevím, kam šli později ostatní. V kašně byl letos ale jen smečař Petr Michálek. Já měl splín, trošku jsem se trápil duševně i fyzicky, takže jsem byl jsem v hale. Sezona byla opravdu náročná, moc sil nám opravdu nezbylo. Užili jsme si oslavy ještě druhý den.

Jak si ceníte letošního, celkem už čtvrtého titulu v Českých Budějovicích?

Řadím ho nejvýš. Byl totiž nejtěžší. Sice jsme letos vyhráli, co se dalo, ale je pro mě opravdu nejcennější. Můžu odejít se vztyčenou hlavou, odvedli jsme maximum. A  teď je na ostatních, aby dokázali to, co my. Byla tu super parta, super lidi. Ten titul bych chtěl věnovat hlavně svému synovi Filípkovi, který se narodil před osmi měsíci. Od té doby mě držel nad vodou. Už v loňské sezoně jsem se trápil, letos mi ale s přítelkyní Míšou oba hodně pomohli. Dodávali mi hodně energie.

A ta byla třeba, když jste hrál prakticky celé play off se zlomeným malíčkem...

Přesně tak. Říkal jsem klukům už v Ostravě, že  potřebuju skončit a finále dohrát. Tři a půl týdne jsem hrál s velkou bolestí, doufal jsem, že to brzy  dokopneme do konce. Fyzické ani psychické síly už nebyly, naštěstí jsme rychle dohráli.

Co s vámi bude dál? Opustíte po pěti letech českobudějovický tým?

Už jsem se dohodl s panem Divišem asi v únoru, že tu končím. Myslím, že jsem tu svou práci odvedl, nyní potřebuju nový impuls. Musím pryč, potřebuju změnu. Bylo to tu krásné, určitě bych se v Budějcích chtěl usadit  až skončím kariéru. Ale opravdu je třeba změna.

A kde budete tedy v příští sezoně hrát?

Ještě nemám konkrétní nabídku. Mám nějakou ze Slovinska, z Polska, Francie, ale tam ještě dohrávají soutěže. Uvidíme, jak se vše vyvrbí.

Odchází i trenér Petr Brom, jaké jste s ním měl vztahy? Co vůbec říkáte na jeho  odvolání?

Pro klub to bude jen přínos. Pět let je pět let, odvedl tu kus dobré práce. Nemám na něj křivého slova, vždy nám vyšel vstříc. Opravdu dobrá práce, klub  proslavil, jak mohl. Já jsem s trenérem nemel nikdy problémy. Co se týče hraní, systému, pomohl mi, podržel. Mohl by být občas přísnější, chce být moc s partou a mít v týmu dobré vztahy. Myslím, že by měl občas zařvat. Ale klub potřebuje změnu, pět let je dlouhá doba.

ČTĚTE TAKÉ: Jihostroj má další titul

ČTĚTE TAKÉ: Jahodo děkujeme!!!

ČTĚTE TAKÉ:Rozhovor s prezidentem Jihostroje Janem Divišem

Autor: CardaR

Štítky Jihostroj, Michal Sládeček, České Budějovice, trenér, Filip Habr, Ústí nad Labem, Zlín, Příbram, Jan Diviš, Petr Michálek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Skvělá práce Míšo. Děkujeme a hodně štěstí.....a hlavně zdraví!!!

Čtvrtek, 5. května 2011, 10:27Odpovědět

Rozhovor s nahrávačem Jihostroje Michalem Sládečkem  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.