čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Se svěšenou hlavou se nedá nic vyhrát, myslí si maskot Champion Berry

Neúnavně podporuje své svěřence v cestě za obhajobou mistrovského titulu. Nejedná se však tentokrát o kouče Jana Svobodu, ale o Championa Berryho, nového maskota a posilu VK Jihostroj České Budějovice, který burcuje publikum a spoluhráče. Nyní i on čelí prohře s Duklou Liberec ve finálové sérii.

Berry, jak jsi viděl domácí zápasy s Duklou?
Popravdě… Já toho díky starosti o diváky moc nevidím. Ale to, co jsem viděl, mě jednoznačně utvrzuje v tom, že my se porážíme sami. Stačí podat průměrný výkon a ne podprůměrný. 

Jako že na Liberec stačí průměrný výkon?
Tak jsem to nemyslel. Jen není možné, že kluci z ničeho nic zapomenou přihrávat a podávat tak, aby zatlačili soupeře a připravili si obranu. K tomu opravdu stačí pouze vzpomenout si na to, co mají natrénované. A přidat samozřejmě bojovnost a pověstné srdíčko.

Liberec téměř nekazil na servisu.
To je ale všechno o psychice. Když se jim daří, tak to řežou a vychází to. A naopak. Když se dotahuje několikabodová ztráta, tak je to složitější. Jenže my jsme liberecké hráče vůbec nerozhodili, takže servírovali v pohodě.

A jak z toho?
Je potřeba dostat Liberec pod sebe a donutit ho chybovat. Myslim si, že by cesta mohla vést přes smečaře Kriška. Toho párkrát zablokovat a tím ho rozhodit, aby začal chybovat. Ono celkově je potřeba zlepšit obranu. No a k mým spoluhráčům jen tolik. Se svěšenou hlavou se, kluci, nedá nic vyhrát. Hrajte pro radost, nejde o život! A jestli nám vrátíte sérii do Budějc, tak věřím, že uspějeme. Držím všech mých osm prstů! (smích)

Foto: Jan Homolka

Autoři

Štítky maskot, Champion Berry, VK Jihostroj České Budějovice, VK Dukla Liberec, volejbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.