pátek 29. května 2020 Maxim

V Jihočeském kraji je sedm nových případů onemocnění COVID-19

Testy v Jihočeském kraji dnes potvrdily dalších sedm případů nákazy novým koronavirem. Hygienici v regionu zatím evidovali 117 lidí s onemocněním COVID-19. Novináře o tom dnes informovala ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Z nákazy se v Jihočeském kraji zatím uzdravili tři lidé.

„Dobrou zprávou je, že relativní výskyt, tedy počet případů přepočtený na 100 tisíc obyvatel regionu, činil podle večerních dat ministerstva zdravotnictví 18,41 případu na 100 tisíc obyvatel, což je opět nejméně ze všech krajů ČR. Je to i díky tomu, že drtivá většina Jihočechů pochopila, že řešení má ve svých rukách, chová se ohleduplně, a za to vám všem velice děkuji. Vidíme, že opatření, byť jsou omezující, dávají smysl," uvedla Kotrbová.

Dnes testy prokázaly nákazu u čtyř lidí z Písecka, dvou z Českobudějovicka a jednoho ze Strakonicka. Laboratoře v regionu dnes analyzovaly vzorky od 389 lidí. „Ve dvou případech šlo o importovanou nákazu. Jeden z pacientů onemocněl po návratu z Rakouska a druhý po návratu z Egypta. U dalších pěti, až na jednu výjimku, šlo o kontaktní přenos od osob již dříve pozitivně testovaných, tedy pobývajících v karanténě. Vesměs se jednalo o rodinné kontakty," řekla.

Podle informací z webu ministerstva zdravotnictví je nemocí COVID-19 nakažených 118 Jihočechů. Čísla ministerstva se liší od dat hygieniků, protože uvádějí nakažené podle trvalého bydliště. Někteří nemocní tak mohou být lidé, kteří mají v kraji jen trvalý pobyt, ale žijí jinde.

V ČR se zatím prokázala nemoc COVID-19 u 4091 lidí. Na nákazu novým typem koronaviru v Česku zemřelo 53 lidí, 72 se vyléčilo.

Autoři | Foto HZS Královehradeckého kraje

Štítky koronavirus, vir, Jihočeský kraj, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.