sobota 30. května 2020 Ferdinand

V Budějcích je nové odběrové místo pro pendlery, zájemci ho najdou u výstaviště

Vláda České republiky od 27. dubna umožnila cestovat přes hranice za podmínek prokázání se negativním testem na Covid-19. Jihočeský kraj chce otevřením dalšího odběrového místa zajistit co nejširší možnosti přístupu ke kvalifikovanému testování, aby se zabránilo opětovnému rozšíření nákazy. Nové odběrové místo naleznou zájemci ve stanu přímo u hlavního vchodu do areálu budějovického výstaviště. Další možnost k provedení odběru pak mají už od minulého týdne přímo na hraničním přechodu Dolní Dvořiště.

Toto opatření pomůže například pendlerům, kteří musí povinně od 1. května v třicetidenním intervalu předkládat potvrzení lékaře o provedeném testu PCR s negativním výsledkem. Testování na Dolním Dvořišti probíhá od pondělí do pátku mezi osmou a pátou hodinou večerní. Testování u Výstaviště v Českých Budějovicích probíhá od pondělí do pátku od osmé do dvanácté hodiny. Výsledek obdrží testovaný během několika dní. Nejpozději do 72 hodin je pak nutné při přejezdu hranice do České republiky předložit lékařské potvrzení o negativním výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2. 

V době mezi odebráním vzorku a získáním lékařského potvrzení je možné se při vstupu do České republiky prokázat potvrzením o provedeném odběru (zaplacení PCR testu s uvedením data odběru). „Testování se provádí za úhradu a jeho provedení je možné i v některých nemocnicích v Jihočeském kraji. I přes toto opatření žádáme, stejně jako Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje, omezte cesty do zahraničí na nezbytnou úroveň.  Od 11. května bude v platnosti nové usnesení vlády,“ uvedl za Jihočeský kraj David Hocke

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky Výstaviště, České Budějovice, testy, koronavir, pendleři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.