čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

V obci Kovářov proběhlo masivní testování na covid-19. Hygienici tam evidují nezvykle velký výskyt onemocnění

Na jihu Čech zrychluje růst počtu lidí s koronavirem. V kraji podle hygieniků zemřelo za posledních 24 hodin třiadvacet pacientů s tímto onemocněním. Počet nakažených se ve stejném období zvýšil o 797 na současných 7830. Kvůli nezvykle velkému výskytu onemocnění v Kovářově na Písecku byli během úterý obyvatelé obce masivně testování.

„Dnes jsme ve spolupráci s vedením obce, Nemocnicí České Budějovice a Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje organizovali hromadné testování občanů Kovářova na Písecku. Za poslední čtyři týdny jsme pozorovali vysoké mezitýdenní nárůsty nových případů v obci. Takto významný výskyt jsme v žádné jiné obci v posledních měsících neměli. Proto se snažíme předejít masivnímu rozšíření infekce testováním,“ shrnula v úterý večer ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.     

Během jediného dne se v obci podařilo odebrat kolem pěti set vzorků, většina výsledků bude k dispozici ve středu. „Děkuji moc svým kolegyním, lékařům a sestrám infekčního oddělení českobudějovické nemocnice v čele s primářem Alešem Chrdle, hasičům a občanům Kovářova v čele se starostou Pavlem Hrochem. Právě západní okresy, sousedící s Plzeňským a Středočeským krajem - Písecko a Strakonicko – jsou aktuálně okresy s nejvyšším relativním výskytem covid-19 v jižních Čechách,“ dodala.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MUNI

Štítky ČR, koronavirus, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Schmidtmajer

Kde se neočkuje musí být nakažení. Je snad jiná logika? Na nezodpovědnost obyvatel to nesvádějme.

čtvrtek, 4. března 2021, 08:09

Monca Kopacka

Ani se nedivím v Písku jsem byla s rouškou minulý týden sama.

středa, 3. března 2021, 20:17

Vladimír Štaif

Už to tam byl obhlídnout a hasit Kuba?

středa, 3. března 2021, 11:46

Jaroslava Svobodová

Jediné co nám může pomoci.Modlení.

středa, 3. března 2021, 11:31

Pavel Kozelský

Sorty, testováním nic nezastavíte. To se povede jen totální uzávěrou obce do karantény. Testování je jen potvrzení toho co je známo z dat o nakažených, v Kovářově a to, že se covid šíří.

středa, 3. března 2021, 11:20

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.