čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Testování v dopravním podniku odhalilo čtyři nakažené zaměstnance

Celkem 384 antigenních testů provedl během včerejšího dne Dopravní podnik města České Budějovice. Přidal se tak k firmám, které pravidelně testují své zaměstnance na přítomnost koronaviru. Testy odhalily čtyři nakažené zaměstnance, kteří následně podstoupí nařízené PCR testy. Další testování chystá podnik příští týden.

Během firemního testování na přítomnost covidu-19 bylo v dopravním podniku provedeno 384 antigenních testů metodou POC. Testování provedli zdravotníci přímo v sídle podniku. Ti zaměstnanci, kteří v pátek test nepodstoupili, se podle mluvčí Barbory Smudkové před příchodem do práce vyšetří samotesty.

Výsledky testování byly podle ředitele dopravního podniku Slavoje Dolejše dobré. Pozitivní test se ukázal jen ve čtyřech případech. „Jsem rád, že testování ukázalo to, co tvrdíme dlouhodobě, tedy že MHD je zejména za přijatých protiepidemických opatření bezpečná,“ komentoval výsledek testů Dolejš. Ten podstoupil vyšetření spolu se zaměstnanci.

Výsledky testů podle něj plynulost městské hromadné dopravy ve městě neohrozí. Další testování by zaměstnance dopravního podniku mělo čekat 12. března.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto dpmcb.cz

Štítky dopravní podnik, testování, výsledky, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.