čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Slovenský soud vydal únosce do České republiky

Obvinění z trestného činu únosu jsou rodiče, kteří odvedli své děti z Dětského výchovného centra ve Strakonicích. Dvojice se po čtrnácti dnech přihlásila na Slovensku. Tamní soud únosce vydal do České republiky.

Rodiče během povolené návštěvy odvedli své děti v pátek 13. října loňského roku z Dětského výchovného centra ve Strakonicích, kam je předběžným orzhodnutím umístily české soudy. „Únos dětí byl promyšlený. Dvojice měla na parkovišti připravené auto, se kterým i s dětmi odjela do zahraničí," upřesnila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

ČTĚTE TAKÉ: Unesené sourozence odebral rodičům soud kvůli nedostatečné péči

Po rodičích i dětech začala policie intenzivně pátrat. Na dospělé byl vydán evropský zatýkací rozkaz pro podezření z trestného činu únosu a zároveň pro podezření z trestného činu ohrožování výchovy mládeže.  

Hledaná dvojice se po čtrnácti dnech, 26. října, přihlásila na krizovém centru na Slovensku, kde předala děti do péče zaměstnancům centra. „Poté muže se ženou zadrželi slovenští kolegové. Děti byly umístěny do péči zaměstnanců krizového centra na Slovensku," uvedla Nováková.

ČTĚTE TAKÉ: Rodiče, kteří unesli své děti ze Strakonic, se přihlásili policii

Slovenský soud v závěru ledna rozhodl o vydání dvojice do České republiky. Proti dvojici je policií vedeno trestní stíhání pro podezření z trestného činu únosu. „Trestní řízení pro podezření z trestného činu únosu muže probíhá na svobodě, neboť nebyl soudem akceptován podnět  k návrhu na vzetí do vazby podaný policií. Žena je navíc vazebně stíhána i pro podezření z trestného činu ohrožování výchovy dítěte," dodala mluvčí.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky únos, děti, rodiče, soud, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.