St 12. 8. 2026Klára
Krimi

Při explozi plynové láhve utrpěli pracovníci silné popáleniny

PPavKac1 minuta čtení3. 5. 2012, 15:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Dnes půl hodiny po poledni došlo na jednom staveništi v Nových Hradech k výbuchu propanbutanové láhve. Na místě zasahovaly dva vrtulníky, které transportovaly těžce zraněné muže na popáleninové centrum do Prahy.

„Jedenašedesátiletý muž ve sklepě pokládal s pomocí desetikilové propanbutanové láhve s hořákem izolační lepenku IPA. Když na místo přijel jeho mladší spolupracovník, došlo k výbuchu,“ řekla Budějcké Drbně policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

„Mladší muž utrpěl rozsáhlé popáleniny na osmdesáti procentech těla, druhý pracovník má popáleniny na třiceti procentech těla. Oba byli po ošetření transportováni vrtulníky LZS České Budějovice a LZS Praha na popáleninové centrum pražské Vinohradské nemocnice,“ upřesnila Petra Kafková, mluvčí jihočeských záchranářů.

Oběma zraněným obětavě přispěchal na pomoc třetí muž, který si při tom popálil obě ruce. „Toho záchranáři převezli do českobudějovické nemocnice,“ dodala Kafková.

Na místě je hlídka Obvodního oddělení policie Trhové Sviny, která zjišťuje okolnosti celé události.

AKTUALIZOVÁNO: Jak Budějckou Drbnu v průběhu odpoledne informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů, průzkum místa události ukázal, že se nejednalo o výbuch tlakových lahví, ale o výbuch nahromaděného plynu uniklého z lahví. „Výbuchem nedošlo k následnému požáru,“ sdělila Matějů.

Foto: www.zzsjck.cz

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook