středa 8. dubna 2020 Ema

VIDEO: V Hrdějcích hořel autobus městské hromadné dopravy

Krátce po druhé hodině dnes, ve středu 15. srpna, odpoledne v Hrdějovicích u Českých Budějovic hořel autobus městské hromadné dopravy. Jednalo se o nový model, který budějcký dopravní podnik uvedl do provozu na konci dubna.

Oheň pohltil autobus městské hromadné dopravy linky číslo 6. „V zadní části vozu se začalo kouřit, řidiče autobusu na to upozornil motorkář. Šofér okamžitě dostal všechny cestující z autobusu a hasicím přístrojem se snažil oheň uhasit. Pomohl mu ještě jeho kolega z autobusu, který jel právě opačným směrem," uvedl mluvčí českobudějovického dopravního podniku Viktor Lavička.

Proč začal autobus hořet, není zatím jasné. „Příčiny a všechny okolnosti jsou v šetření, na místě jsou policisté i hasiči. Zatím nevíme ani jaká je přibližná škoda," dodal Lavička.

„Na místě zasahují profesionální hasiči z Českých Budějovic a dobrovolníci z Hrdějovic," podotkla Jana Neškodná z Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje s tím, že se při požáru autobusu zranil jeden člověk. „Nadýchal se kouře," upřesnila.

Autoři | Foto Jan Suchan

Štítky požár, autobus, městská hromadná doprava, Hrdějce, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.