pátek 30. července 2021 Bořivoj

V Budějcích se opět objevili podvodníci. Peníze na veřejnou sbírku vybírali na Lannovce

Strážníci městské policie chytili podvodníka, který na Lannovce vybíral peníze na falešnou veřejnou sbírku pro neslyšící. Na podvodníka z Rumunska upozornil strážníky muž, kterému se sbírka nezdála důvěryhodná.

Peníze z lidí lákal třiatřicetiletý muž z Rumunska. Kolemjdoucí muž, kterému se sbírka nezdála důvěryhodná, na místo zavolal strážníky městské policie. „Muž, který se měl v plánu obohatit, se po spatření hlídky snažil zmizet. Strážníci muže doběhli na Senovážném náměstí, kde ho vyzvali k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Muž na strážníky nejdříve zkoušel výmluvu, že nerozumí česky a neví proč byl zastaven. Nakonec se přiznal,“ popsal tiskový mluvčí strážníků David Štýfal.  

Podvodník byl předveden na oddělení cizinecké policie. Muži z Rumunska hrozí pokuta ve výši 50 tisíc korun. „Oblíbenou fintou těchto lidí je i předepsaný arch s několika falešnými podpisy, kde jsou uvedeny již přispěné částky. Nenechte se oklamat. Jde pouze o další pokus navodit dojem, že jde o seriózní sbírku na dobrou věc, kterou podpořila celá řada lidí před vámi. Opak je ale pravdou,“ dodal Štýfal

Foto Jan Luxík

Štítky Městská policie, podvod, Lannovka

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.