sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Puma se nejspíš vrátila na Jindřichohradecko. Natočili ji u Červeného Hrádku

Na Jindřichohradecku byla zřejmě znovu spařena puma americká. Oznamovatel natočil zvíře na mobilní telefon u obce Červený Hrádek. Jestli se opravdu jedná o šelmu, která se už několik dní pohybuje po Jihočeském kraji a kraji Vysočina vyhodnocují odborníci. I přesto policie znovu žádá, aby byli lidé v těchto lokalitách opatrní.

U Červeného Hrádku se podařilo natočit zvíře dnes ráno. Další informace o jeho pohybu přišlo také z Markvartic. „Dle odborníků, kterým záznam kriminalisté přehráli, by se mohlo jednat o pumu americkou, která se mezi naším krajem a krajem Vysočina pohybuje už několik dní, nicméně záznam dále zkoumají a vyhodnocují,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Policie znovu upozorňuje, aby byli lidé v těchto oblastech obezřetní. „Chování této šelmy je nepředvídatelné, jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé osoby neútočí, přesto je však na místě opatrnost,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Pokud by pumu někdo spatřil, může o jejím pohybu informovat policii na telefonním čísle 158.

Foto pixabay.com

Štítky puma americká, policie, varování

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.