pátek 21. února 2020 Lenka

Dva muži a žena měli prodávat prostitutky do podniků na Šumavě. Hrozí jim až osm let vězení

Dva cizinci a jedna žena z České republiky jsou obviněni z pokračujícího zločinu kuplířství. Podle policie měli prodávat dívky z Ukrajiny, Rumunska a České republiky k prostituci v nočních klubech a penzionech na Šumavě. V případě prokázání viny hrozí všem třem až osm let za mřížemi.

„Osmačtyřicetiletý cizinec měl nejméně od roku 2011 až do roku 2018 společně se svými komplici, čtyřiačtyřicetiletým mužem (rovněž cizincem) a dvaačtyřicetiletou ženou (občanka ČR), jako členové organizované skupiny s vnitřní organizační strukturou, najímat a zjednávat dívky především z Ukrajiny, Rumunska a České republiky k provozování prostituce v nočních klubech a penzionech na Šumavě,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

Všichni byli podle policie obviněni z pokračujícího zločinu kuplířství. „Osmačtyřicetiletý muž, hlava této skupiny, je dále stíhán i z pokračujícího zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti,“ uvedl Ibehej.

V případě prokázání viny hrozí všem třem trest odnětí svobody až na osm let. „Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby byl předán státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství v Klatovech,“ uzavřel mluvčí.  

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, policie, prostituce, Šumava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.