čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Mladý muž si zapálil na dětském hřišti, odcházel s pokutou

Čtveřice mladých si mužů si ke svému „dýchánku“ vybrala dětské hřiště na Sokolském ostrově. Nic by se nestalo, kdyby si jeden z mužů nezapálil cigaretu. Za přestupek proti zákonu o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zaplatil kuřák pokutu.

Strážníci městské policie vyjížděli včera večer na dětské hřiště na Sokoláku, kde seděla parta mladých lidí. Jeden z nich si totiž v tomto místě zapálil cigaretu. Strážníci kuřáka zastihli ještě na místě. S poučením o zákazu kouření na dětském hřišti si mladý muž odnesl pokutu.

„Na dětských hřištích je však zakázáno i požívání alkoholu. Obecně závazná vyhláška města o ochraně veřejného pořádku, veřejné zeleně a čistoty vymezuje veřejná prostranství, na nichž se zakazuje požívání alkoholických nápojů. Mezi ně patří i dětská hřiště, pískoviště, otevřená sportoviště a v okruhu 20 metrů od nich,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková, která dodala, že za uvedené přestupky hrozí pachateli pokuta příkazem na místě až do 10 tisíc korun.

Foto mpolicie.c-budejovice.cz

Štítky přestupek, městská policie, Sokolský ostrov, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.