úterý 7. července 2020 Bohuslava

Při tragické dopravní nehodě na Českobudějovicku zemřel člověk. Auto se po nárazu rozpůlilo

, aktualizováno 28. května 2020, 14:33

Tragickou dopravní nehodu řešili od dnešního dopoledne budějčtí policisté. Za Hlubokou nad Vltavou se po desáté hodině srazila dvě osobní auta. Řidič jednoho z vozů nehodu bohužel nepřežil. Příčinou nehody byla pravděpodobně vysoká rychlost.

K nehodě došlo kolem čtvrt na 11 na hlavní silnici z Hluboké na Týn nad Vltavou. U Staré Obory se srazila dvě osobní auta BMW 320 a Hyundai Santa Fe. „Řidič BMW jel od Hluboké a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se čelně srazil s druhým autem,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura. BMW se po nárazu rozpůlilo.

Dvacetiletý řidič zůstal zaklíněný ve voze. Zdravotníci a hasiči, kteří dorazili na místo, se snažili mladému muži zachránit život, bohužel ale neúspěšně. Těžkým zraněním podlehl. Druhý řidič utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. 

Silnice byla několik hodin uzavřená. „Okolnosti této tragické nehody jsou předmětem vyšetřování dopravních policistů, kteří zároveň žádají případné svědky jízdy mladého muže od Českých Budějovic, aby se nám přihlásili na linku tísňového volání 158,“ dodal Bajcura.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo61 čtenářů

Foto Adéla Cinklová

Štítky tragická dopravní nehoda, policie, Českobudějovicko

Komentáře

Článek má zakázané vkládání komentářů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.