Pá 14. 8. 2026Alan
Zprávy

Vážná nehoda na letním festivalu. Auto přejelo ženu, která spala pod širákem

Tomáš Souček1 minuta čtení14. 8. 2026, 17:37
Vážná nehoda na letním festivalu. Auto přejelo ženu, která spala pod širákem
Vážná nehoda na letním festivalu. Auto přejelo ženu, která spala pod širákem · Foto: ZZS Jihočeského kraje / ilustrační snímek

Vážná nehoda poznamenala víkendový festival, který se konal ve Starých Hutích na Českobudějovicku. V sobotu 8. srpna ráno přejelo auto účastnici akce, která v tu chvíli spala pod širým nebem. Žena utrpěla vážná mnohočetná zranění.

K nešťastné události došlo 8. srpna ráno ve Starých Hutích u Horní Stropnice, nedaleko místa, kde probíhal místní multižánrový festival. „V ranních hodinách došlo ke střetu auta s účastnicí festivalu, která v ten moment spala pod širákem. Řidič nebyl účastníkem festivalu,“ uvedli organizátoři akce na sociálních sítích.

Na místě zasahovali pozemní záchranáři společně s leteckou záchrannou službou. „Záchranáři měli v péči ženu středního věku, která utrpěla vážná mnohočetná poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla letecky transportována do českobudějovické nemocnice,“ popsal mluvčí jihočeských záchranářů Vojtěch Míra.

Organizátoři následně vyjádřili zraněné ženě i její rodině podporu. „Je nám to velice líto a chceme vyjádřit podporu hlavně Evě a také její rodině. Věnujte prosím Evě myšlenku či modlitbu,“ napsali.

Zároveň poděkovali záchranářům i samotným návštěvníkům festivalu za spolupráci při zásahu.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

0

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nová trasa propojuje českou a bavorskou Šumavu. Cyklisty dovede až na TřístoličníkZprávy

Nová trasa propojuje českou a bavorskou Šumavu. Cyklisty dovede až na Třístoličník

Na mapě jde o necelý půlkilometr, ve skutečnosti ale může výrazně změnit možnosti cykloturistiky na česko-bavorském pomezí. Nová trasa u Schwarzenberského kanálu propojuje českou cyklostezku s cestami na bavorské straně Šumavy. Cyklisté se tak nově dostanou například ke Kreuzbachklause nebo až na Třístoličník.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook