pondělí 13. července 2020 Markéta

Svou zlost si vybil na skleněných tabulích radnice, muž skončil v poutech

Strážníci městské policie byli v úterý vysláni na budějcké náměstí, kde muž z Prahy rozbíjel skleněné tabule. Svou agresi neuklidnil ani po příjezdu strážníků. Celou dobu jim nadával a odmítal spolupracovat. Muž nakonec skončil v poutech. Událostí by se měl dále zabývat magistrát.

Agresivní muž u radnice „řádil“ v úterý v podvečer. Rozbil skleněné tabule na stěně a demolicí vstupních dveří se snažil dostat dovnitř. Na místo události byla ihned vyslána hlídka městské policie. Jednapadesátiletý muž z Prahy stihl strhat papírové cedule a rozbít skleněné tabule, které překrývají informace o úředních hodinách a jednotlivých odborech.

„Muž se neuklidnil ani po příjezdu strážníků. Po celou dobu jim nadával a odmítal spolupracovat. Jeho agresivita se neustále stupňovala. Hlídka muži nakonec nasadila služební pouta,“ uvedl tiskový mluvčí strážníků David Štýfal. Z místa si ho odvezli přivolaní policisté.

Na jejich stanici se ale dostal během několika hodin hned dvakrát. O pár hodin dříve byl totiž strážníky na policii předveden, když odmítl prokázat svou totožnost po tom, co obtěžoval hosty kavárny na Sokolském ostrově. 

„Agresor je podezřelý ze spáchání hned několika přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku. Událostí by se měl dále zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu,“ dodal mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, České Budějvice, městská policie, pouta, zadržení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.