sobota 15. srpna 2020 Hana

V Budějcích opět řádí podvodníci, vybírají peníze na sluchově postižené

Strážníci městské policie opět řeší podvodníky, kteří se pohybují po Budějcích a vybírají na nepovolenou veřejnou sbírku. Během minulého týdne zaznamenali dvě oznámení na muže a ženu, kteří se snažili vybírat finanční hotovost pro sbírku před obchodním centrem v Českém Vrbném.

Žena peníze vybírala na parkovišti v pátek kolem šesté hodiny večerní. Nebyla ale schopna předložit řádné povolení k provádění sbírky. Lidé proto na místo zavolali strážníky. Podvodnice ale na nic nečekala a odešla pryč. Stejná situace se opakovala i v sobotu odpoledne. 

„Tentokrát se mělo jednat o muže pravděpodobně rumunské národnosti, který vybíral peníze od zákazníků obchodního centra se záminkou veřejné sbírky. Též bez příslušného povolení,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková

Pokud lidé na ulici přispívají do veřejné sbírky, je třeba se mít na pozoru. Měli by se přesvědčit, zda sbírka skutečně existuje. Na webových stránkách ministerstva vnitra je zveřejněna evidence všech sbírek. 

„Každý záznam o konkrétní sbírce obsahuje důležité údaje, jako je například územní rozsah sbírky, doba konání sbírky nebo jakým způsobem bude sbírka prováděna. Zjištění podvodné sbírky nebo podezření z protiprávního jednání osob, provádějících veřejnou sbírku, můžete oznámit na tísňovou linku Městské policie 156,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto mpolicie.c-budejovice.cz

Štítky podvodníci, městská policie, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.