pondělí 19. října 2020 Michaela

Policie nechala ze statku na jihu Čech odvézt desítky zvířat. Žila v otřesných podmínkách

Policie nechala odvézt ze statku u Netolic v jižních Čechách desítky zvířat žijících v otřesných podmínkách. Na další případ týrání zvířat upozornila před nedávnem jako první televize Nova. Dva muži ze statku jsou teď podezřelí z toho, že na místě měli nelegální množírnu zvířat.

Ve čtvrtek prohledávala policie statek a jeho okolí. Postupně odvážela desítky holubů, psů, ale i koně. „Prachatičtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu chov zvířat v nevhodných podmínkách, ze kterého podezírají dva muže ve věku 68 a 57 let z Prachaticka,“ shrnula mluvčí policie Martina Joklová.

Statek byl "trnem v oku" pro místní několik let. Podle nich se v okolí podezřele často objevovala těla mrtvých zvířat. Nyní budou probíhat odborné posudky stavu odvezených kusů. Veterináři také zhodnotí podmínky, ve kterých je dvojice mužů chovala.

Na místě zůstalo několik dalších zvířat, o jejichž odebrání se rozhodne v nejbližší době. „Prachatičtí kriminalisté na případu dál intenzivně pracují a na základě získaných znaleckých posudků budou provádět další úkony,“ uzavřela mluvčí.

Celou kauzu rozhýbala organizace Se psem mě baví svět, která bojuje za lepší podmínky pro zvířata.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo30 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky Netolice, týrání, zvířata, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.