čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Opilý řidič naboural do veřejného osvětlení. V nemocnici nadýchal čtyři promile

Téměř čtyři promile alkoholu nadýchal třiapadesátiletý muž, který v sobotu večer havaroval v Čechově ulici v Českých Budějovicích. Muž sedl za volant auta a trvalo jen chvíli, než vyjel ze silnice, pokračoval po chodníku, až narazil do lampy veřejného osvětlení. Případ řeší českobudějovičtí dopravní policisté.

Třiapadesátiletý muž usedl za volant auta v sobotu před půl 8 večer. „Řidič osobního automobilu značky Honda jel ve směru od ulice Matice Školské k ulici J. Dietricha. V prostoru křižovatky ulic Čechova a M. Vydrové vyjel mimo komunikaci. Ulicí Čechova pak pokračoval v jízdě po chodníku a zastavil ho až sloup veřejného osvětlení, do kterého narazil,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Tam podstoupil také dechovou zkoušku, která ukázala téměř čtyři promile alkoholu v dechu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 230 tisíc korun. 

„Případ řeší českobudějovičtí dopravní policisté. Ti zjistili, že muž nebyl pravděpodobně připoután bezpečnostním pásem,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, alkohol, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.