čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Při prohledávání Orlíku našli policejní potápěči tři lidská těla

Tři těla, dvě ve značném stadiu rozkladu. Takový nález mají za sebou jihočeští policisté spolu se policejními specialisty na potápění. Během posledních týdnů totiž prohledávali Orlickou přehradu kvůli pohřešovanému muži, u kterého bylo podezření, že svůj život ukončil skokem z mostu. Během pátrání ale našli policisté další dvě těla, jejich totožnost zatím neznají.

Po pohřešovaném muži, který podle dostupných informací pravděpodobně spáchal sebevraždu skokem ze Žďákovského mostu, pátrali policisté spolu se specializovanou jednotkou z Brna od začátku března.

Už během třetího pátracího dne objevili potápěči pomocí sonaru pod hladinou podezřelý objekt. „Z hloubky 47 metrů pak na hladinu vynesli torzo lidského těla neznámé totožnosti, věku i pohlaví, tělo bylo ve značném stadiu rozkladu. Jedna věc byla jasná, nešlo o hledaného sebevraha,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Tělo bylo předáno k soudnímu zkoumání, aby mohla být určena totožnost a příčina smrti.

Další tělo našli policisté poslední březnový týden. Na jeho vyproštění muselo spolupracovat celkem osm potápěčů. Tělo bylo totiž ve zhruba padesátimetrové hloubce, kde je nulová viditelnost. „Potápěči se nakonec nad hladinu vynořili s dalším hrůzným kosterním nálezem. Na místě provedli kriminalisté ohledání torza lidského těla, fotodokumentaci a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu ostatků. Otázky zůstávají stále stejné, příčina smrti, totožnost, vyloučení možné násilné smrti,“ popsal Matzner.

O den později zavolala na tísňovou linku žena, která na hladině u podolské pláže viděla plavat oblečené lidské tělo. „Kriminalisté zjistili, že jde o muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, pravděpodobně tak v Orlické přehradní nádrži spáchal sebevraždu,“ uzavřel Matzner.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, potápěči, pátrání, tělo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Filipek Dve

Policajti jsou k ničemu takových nevyřešených a mrtvých bude jsště mnoho.

pátek, 2. dubna 2021, 13:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.