sobota 21. května 2022 Monika

Řidič ujíždějící policistům Budějcemi se bude zpovídat ze tří trestných činů

Hned ze tří trestných činů se bude zpovídat před soudem osmatřicetiletý muž, který 18. dubna při ujíždění policistům havaroval na křižovatce Lidické třídy a L. M. Pařízka v Českých Budějovicích. Muž z Táborska je stíhán za obecné ohrožení, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Případ si převzali do vyšetřování kriminalisté, kteří zjistili, že řidič během ujíždění policejní hlídce ohrozil na zdraví více jak sedm osob, což zakládá trestně právní kvalifikaci zločinu obecné ohrožení. Vzhledem k tomu, že je trestně stíhán i za porušování uložených zákazů řízení, probíhá vyšetřování ve vazební věznici,“ shrnul mluvčí policie Milan Bajcura.

Případ se odehrál před dvěma měsíci. Osmatřicetiletý řidič začal na Včelné ujíždět policii poté, co byl vyzván k zastavení auta. Divoká honička skončila až poblíž centra města, kde řidič naboural do jiného osobního auta. Ani to ho ale nezastavilo a z místa nehody chtěl ujet. Po pár metrech ale naboural do stromu. 

„Řidič zůstal po nárazu zaklíněn ve vozidle, proto museli zasahující policisté rozbít okénko vozu, aby mohli zraněného řidiče včas vyprostit. Muž byl s lehkým zraněním převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil testu na návykové látky s pozitivním výsledkem a následnému odběru biologického materiálu,“ popsal tehdy Bajcura.

Nikdo další naštěstí při nehodě zraněn nebyl. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky České Budějovice, nehoda, Policie ČR, soud, Lidická, drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.