neděle 28. listopadu 2021 René

Agresor se třemi promile napadl autobus. Když přijeli strážníci, nemohl se postavit

Třiačtyřicetiletý muž se v sobotu večer snažil dostat do autobusu městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. To se mu nakonec nepodařilo. Když na místo dorazili strážníci, zjistili, že snaha násilníka vyčerpala. Ležel totiž na zemi a nemohl se postavit. Zkouška na alkohol ukázala hodnotu 3,38 promile.

V sobotu 13. listopadu krátce před devátou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na konečnou zastávku v Suchém Vrbném. „Stojící trolejbus se zavřenými dveřmi totiž náhle začal atakovat zjevně podnapilý muž a snažil se do něj násilím dostat. Strážníci po příjezdu na místo zastihli jim známého muže ležícího na chodníku. Ten však své síly již zjevně vyčerpal a nebyl schopen se postavit na nohy,“ popsala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková

Následná  dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 3,38 promile. Muže si proto později převzala zdravotnická záchranná služba.

„Tím však případ pro třiačtyřicetiletého muže neskončil. Příslušnému správnímu orgánu se bude zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a přestupku proti majetku ve fázi pokusu,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky budějovice, městská policie, strážníci, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.