úterý 17. května 2022 Aneta

Muž měl sexuálně obtěžovat děti při organizování volnočasových aktivit. Kriminalisté hledají oběti

, aktualizováno 6. května 2022, 14:42

Táborští kriminalisté vyšetřují případ, při kterém měl muž několik let sexuálně obtěžovat děti. K činům mělo docházet hlavně na Táborsku při organizování volnočasových aktivit. Policisté už muže trestně stíhají, dnes ale zveřejnili výzvu a pátrají po případných dalších obětech.

Muž organizoval volnočasové aktivity pro děti, které měl při těchto akcích několik let sexuálně obtěžovat. Případ prošetřují táborští kriminalisté. Mravnostních deliktů mělo být více.

„Kriminalisté zjišťují, že tyto aktivity mohly trvat již několik let, mohly by se tak týkat i velkého počtu dětí a policisté potřebují spolupráci veřejnosti,“ informoval policejní mluvčí Jiří Matzner

Vyšetřovatelé již muže stíhají. Trestné činnosti se měl dopustit hlavně na Táborsku. „Kriminalisté žádají rodiče dětí, pravděpodobně především nezletilých chlapců ve věku od sedmi do patnácti let, kteří se zúčastnili v období od roku 2017 do současné doby jakýchkoliv volnočasových mimoškolních aktivit, aby se v případě podezření, že vůči jejich dítěti mohlo dojít ke spáchání protiprávního jednání mravnostního charakteru, obrátili na telefonní číslo vyšetřovatele 703 857 720 či email ta.ook@pcr.cz,“ vzkázal Matzner. Využít mohou také linku 158.

Podle dosavadního šetření navštěvovali mimoškolní aktivity obžalovaného muže žáci ze ZŠ Malšice a ZŠ Zborovská v Táboře. Není ale možné vyloužit i děti z jiných škol. Podle vyjádření policie šlo o mimoškolní zájmové či sportovní aktivity. 

Budějcká Drbna se obrátila na ředitele Základní školy Zborovská v Táboře Petra Vašíčka„Policisté nás informovali. Je to člověk, který si u nás jako soukromá osoba pronajímal tělocvičnu a počítačovou učebnu. To byl jediný kontakt, který jsme s ním měli. Nikdy nebyl zaměstnancem školy,“ řekl redakci. 

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky policie, tábor, děti, muž, pátrání, sexuální obtěžování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.