Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Policie vyšetřuje tragické úmrtí dvou mužů. Osudným se jim mělo stát odvětrávání šachty horkovodu

, aktualizováno 27. května 2023, 15:47

Úmrtí dvou mužů v obci Olešník vyšetřují od pátečního odpoledne jihočeští kriminalisté. V části Nová Ves měli muži provádět odvětrání šachty horkovodu, přičemž z neznámého důvodu došlo k selhání životních funkcí. Přesnou příčinu jejich úmrtí určí soudní pitva, kterou nařídili kriminalisté. Policisté o tom dnes informovali na svém webu. Oba zemřelí byli zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín.

„Můžeme potvrdit, že posádky z Týnu nad Vltavou, Jaderné elektrárny Temelín a vrtulník letecká záchranná služba zasahovali u dvou mužů v šachtě, u nichž došlo k zatím z nezjištěných příčin k selhání životních funkcí. Oba muže záchranáři několik desítek minut oživovali, avšak resuscitační úsilí bylo marné a muže se nepodařilo zachránit,“ shrnula mluvčí krajské záchranky Zuzana Fajtlová.

Příčina tragické události je v šetření policie. „Na místo byl vyslán kompletní výjezd a dosahový pracovník z inspektorátu bezpečnosti práce. Bližší okolnosti zjišťujeme,“ dodala mluvčí policie Martina Joklová.

Policie později na svém webu zveřejnila informaci o tom, že kriminalisté, kteří se případem zabývají, nařídili soudní pitvu. Ta zahrnuje i toxikologické vyšetření. „Výsledky by měly být známy během příštího týdne. Kriminalisté nyní prověřují bližší okolnosti této nešťastné události, a to i ve spolupráci z Českým úřadem bezpečnosti práce,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Martina Joklová.

Tragická událost se stala v pátek odpoledne v obci Olešník. Muži zemřeli při odvzdušňování potrubí ve výměníkové stanici horkovodního systému v revizní šachtě. „Intenzivně spolupracujeme s policií a jsme připraveni poskytnout maximální pomoc rodinám. Je nám to nesmírně líto,“ uvedl mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Olešník, úmrtí, šachta, Policie ČR, ZZS JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Burian

Byli to zaměstnanci elektrárny nebo neznalí externisté vybraní podle ceny ?

Pondělí, 29. května 2023, 10:15

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.