Českobudějovičtí hasiči zasahují u Hosína na Českobudějovicku, kde začalo hořet pole se slámou a balíky. Požár je pod kontrolou, na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči. Podle mluvčí Venduly Matějů plameny neohrožují žádná stavení, budovy ani porosty.
U Hosína na Českobudějovicku museli hasiči vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. „Na ploše deset hektarů hoří sláma v řádcích a 10 balíků slámy. V tuto chvíli je požár pod kontrolou, je nahlášena jeho lokalizace," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.
U Hosína zasahujeme u požáru pole. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na ploše 10 hektarů hoří sláma v řádcích a 10 balíků slámy. V tuto chvíli je požár pod kontrolou, je nahlášena lokalizace požáru.
— HZS Jihočeského kraje (@HZS_jihocesky) August 23, 2023
Na místě zasahují profesionální jednotky z Českých Budějovic a dobrovolní hasiči z Hluboké nad Vltavou, Hosína a Hrdějovic. Na místě je podle Matějů deset cisteren a jeden dopravní automobil.
„Požár neohrožuje žádná stavení, budovy či porosty. Nikdo není zraněn," uzavřela mluvčí.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.