Českokrumlovští policisté vyšetřují další bankovní podvod. Důvěřivec naletěl falešnému bankéři a během chvíle přišel o více než 400 tisíc korun. Policie radí, aby lidé v takových případech ihned zavěsili, sami kontaktovali svou banku a situaci si ověřili se svým osobním bankéřem.
Scénáře bankovních podvodů se opakují. Falešný bankéř své oběti nejčastěji kontaktuje s informací, že jejich účet byl napaden a dotyčný musí dle jeho instrukcí ihned učinit i několik bankovních transakcí, nebo vyradit své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. To se přihodilo i muži z Českokrumlovska, kterého podvodník tímto způsobem obral o statisíce.
„Kolem poledne zvedl příchozí hovor, ve kterém se ozval údajný pracovník banky, který muži sdělil, že jeho účet je právě napaden a je třeba okamžitě jednat, aby nepřišel o své peníze, které měl na účtu. Poškozený si tedy převedl ze svého spořícího účtu na ten běžný částku přesahující 200 tisíc korun a dále v osmi dalších platbách převedl podvodníkovi na jeho účet více jak 400 tisíc korun,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.
Policisté radí, aby lidé v takových případech zachovali klid, nenechali se vyděsit a donutit k pochybným transakcím. „Pokud vás někdo s takovouto informací překvapí, nenechte se oklamat. Telefon zavěste, zavolejte přímo do banky, kterou používáte, svému osobnímu bankéři či do banky přímo zajděte a informaci si ověřte. Bankéři nevolají lidem s tím, aby si okamžitě přeposílali peníze na jiné účty,“ doplnila Krausová.