Dnes, 11:05
Dnes po deváté hodině dopoledne vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje z Tábora k vážné události do malé obce na Táborsku. Podle prvotních informací zde došlo k úniku a následnému výbuchu propanbutanu ve sklepních prostorách rodinného domu. V rukou záchranářů skončil poraněný senior.
Na místo byl vyslán také vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje, který se však kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám k zásahu nedostal. „Na místo byl vyslán také vrtulník, ten se však kvůli mlze musel vrátit zpět a k zásahu nedoletěl,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Kafková.

Záchranáři na místě ošetřili seniora, který utrpěl popáleniny na rukou a v obličeji. Jeho zdravotní stav si nevyžádal transport do specializovaného popáleninového centra. „Záchranáři ošetřili seniora, který utrpěl popáleniny na rukou a v obličeji. Jeho zdravotní stav si nevyžádal transport do popáleninového centra, a proto byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče převezen do nemocnice v Táboře na chirurgickou ambulanci,“ doplnila Petra Kafková.
Příčiny úniku plynu a následného výbuchu budou předmětem dalšího šetření.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám